3 książki dla kobiet 50+. Wzruszające, ciekawe, świetnie napisane. Warto je znać!

Książki dla 50-tek
elements.envato.com

W ostatnim czasie (a tu biorę pod uwagę nawet lata), te publikacje obiły się szczególnym echem w przestrzeni publicznej. Chociaż nie jest to literatura dedykowana kobietom dojrzałym, po przeczytaniu tych pozycji uważam, że to właśnie one wyniosą z nich najwięcej. Trzy książki dla kobiet 50+ do rozkoszowania się w sobotni wieczór.

Sprawdź również: Sekrety zachwycającego stylu Kate Middleton. Za te 3 rzeczy ludzie ją pokochali!

„Gorzko, Gorzko” Joanna Bator

Tę pozycję szczególnie polecam dojrzałym kobietom. Jest to opowieść o silnych kobietach, które na przestrzeni lat doświadczają pragnienia miłości, wolności, a także dojrzewających w nich marzeń. Historia bohaterek: Berty, Barbary, Violetty i Kaliny jest wyjątkowo poruszająca, ale nie ckliwa. Fabuła dostarcza wciąga, wzrusza i pozostaje skupiona na kobiecej perspektywie. Na popularnym portalu lubimyczytać.pl z 2266 ta książka uzyskała ocenę 8.2.

Czytaj więcej: Świętuj Dzień Kobiet 2023 z przytupem! Relaks w domowym zaciszu lub popołudnie pełne wrażeń

Książki dla kobiet 50+: „Sen o okapi” Mariana Leky

To pozycja, o której rozpisywali się nawet influencerzy. Książka polecana przez wielu, trafiła także w moje ręce i, oczywiście, nie zawiodła. Autorka poprzedniej powieści, Joanna Bator, o tej pozycji napisała:

Arcyzabawna i czuła opowieść o dojrzewaniu, przyjaźni, miłości i śmierci.

Czyta się ją fantastycznie! Znajdziesz w niej pocieszenie, humor, no i oczywiście pole do głębszych przemyśleń. To książka doskonała dla kobiet 50+.

„Nieznośna lekkość bytu” Milana Kundery. Książka idealna dla dojrzałych kobiet

O tym tytule z pewnością słyszała znaczna większość – jeśli nie za sprawą książki, to filmu, który powstał na jej podstawie, a w którym główną rolę zagrała Juliette Binoche. Chociaż film jest doskonały, tę pozycję po prostu trzeba przeczytać. Lekkość języka kontrastująca z filozoficzno-moralną tematyką sprawia, że każde zdanie tej powieści chce się zapamiętać na zawsze. To świetny wybór na sobotni wieczór!

Zobacz też: Te fryzury typu bob dla 50-latki są boskie! Kobiety wyglądają w nich młodo i nowocześnie