Kobieta po 50-tce – jak o siebie dbać? Kremy z witaminą E są niesamowite

@melissashabinsky

Wiele kobiet przyzwyczaja się do jednego kosmetyku. Nie warto tego robić nawet wtedy, gdy krem wydaje się być idealny. Cera ma bowiem regularnie inne potrzeby. Zmiana pielęgnacji powinna następować zawsze ze zmianą sezonu. Innego kremu należy używać w sezonie jesienno-zimowym, a innego w okresie wiosny i lata.

Lekkie kremy dla kobiet po 50


Do pielęgnacji cery w okresie wiosenno-letnim panie po 50-tce powinny stosować przede wszystkim kremy nawilżające. Kremy nawilżające do twarzy zawierają składniki, które zapobiegają utracie wody z naskórka. Ich najważniejszym składnikiem jest kwas hialuronowy. Kremy z kwasem hialuronowym są ratunkiem szczególnie dla suchej skóry. Na lato warto wybierać również kremy z ceramidami. Są one odpowiednie dla kobiet z różnymi rodzajami skóry. Można stosować je przy cerze suchej. Warto pamiętać, że nawilżenie potrzebuje nie tylko sucha, ale każda cera – także tłusta. W składzie nawilżających kremów mogą znaleźć się także inne składniki: gliceryna, witamina E, mocznik. Zarówno te składniki, jak i kwas hialuronowy oraz ceramidy nie tylko dostarczają skórze wilgoci , ale także uszczelniają jej barierę hydrolipidową. Dzięki temu pomagają zatrzymać wilgoć, co ułatwia wchłanianie aktywnych składników zawartych w kosmetykach. Nawilżenie potrzebuje również skóra naczynkowa. Kremy na naczynka oprócz kwasu hialuronowego zawierają składniki wykazujące silne działanie antyoksydacyjne. W ich składzie często znajduje się więc witamina E. Kremy przeznaczone do cery naczynkowej bardzo często oparte są na składnikach roślinnych. W ich składzie może znajdować się na przykład wyciąg z kasztanowca czy arniki górskiej. Wszystkie dobre kremy na dzień przeznaczone do stosowania w okresie wiosenno-letnim to preparaty z filtrem UVA i UVB.

Lekkie kremy pod makijaż


Kremy nawilżające ze względu na swoją lekką konsystencję sprawdzają się  jako kremy pod makijaż. Dzięki temu, że zawierają one składniki zatrzymujące wilgoć w skórze, chronią cerę przez pojawieniem się nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia. Kremy o lekkiej konsystencji szybko się wchłaniają, a ich dodatkowym plusem jest to, że nie pozostawiają na skórze tłustego filmu. Dzięki czemu możliwe jest wykonanie perfekcyjnego makijażu. Ogromną popularnością wśród kobiet na całym świecie cieszą się dzisiaj kremy BB. Jest to kosmetyk, który łączy w sobie zalety charakterystyczne dla kremu do twarzy i podkładu. Ma on jednak słabsze właściwości kryjące niż podkład. Jest plusem jest to, że stosując go panie mogą zapewnić sobie dodatkową pielęgnację. Krem BB zawiera bowiem składniki, które nawilżają skórę i chronią ją przed szkodliwym promieniowaniem UV. Krem BB jest kosmetykiem idealnym dla kobiet, którym nie zależy na mocnym makijażu. Jego lekka konsystencja sprawia też, że świetnie sprawdza się jako alternatywa dla podkładu w okresie lata. Krem BB może być stosowany do codzienne pielęgnacji cery, ale musi zostać odpowiednio dobrany do jej potrzeb. W sklepach kosmetycznych dostępne są dzisiaj kremy BB przeznaczone do cery suchej, tłustej, mieszanej i dojrzałej.

Lekkie kremy na dzień


Lekkie kremy na dzień przeznaczone są do różnych rodzajów cery. Odpowiedni krem dla siebie z łatwością wybiorą panie z cerą normalną, tłustą, mieszaną i suchą. Wśród tych kremów nie mogło też zabraknąć tych przeznaczonych do cery dojrzałej. Zawierają one nie tylko kwas hialuronowy. Lekkie kremy na dzień dla cery dojrzałej i bardzo dojrzałej zawieraj także ceramidy, witaminę C, lipidy. Lekkie kremy na dzień dla pań z cerą mieszaną i tłustą zawierają w składzie na przykład wyciąg z borowiny. Lekkie kremy na dzień muszą zawierać w swoim składzie filtry UVA i UVB. Kremy z wysokimi filtrami powinny wybierać dla siebie między innymi panie, u których wraz z wiekiem na skórze pojawiły się przebarwienia.

Jaki lekki krem dla kobiet po 50?


Najbardziej odpowiedni jest krem nawilżający. W jego składzie musi znajdować się kwas hialuronowy, ceramidy i witamina E. Konieczne są też filtry UVA i UVB. Skład kremu musi być dobrany, aby ryzyko podrażnień i alergii było bliskie zeru.