Moda dla 50-tek: w tych narzutkach zabłyśniesz na plaży! Topowe modele za bezcen

narzutka na plażę
fot. @petradieners

Strój na plaże to nie tylko bikini. Często składa się z wielu dodatków takich jak okulary, kapelusz, a także narzutka. Spełnia ona różne funkcje, na przykład jako element ozdobny. Jaka narzutka idealnie sprawdzi się dla kobiet po 50-tce? W jakiej narzutce będziesz wyglądać dobrze?

Narzutka na plażę

Narzutka stworzona została jako ochrona przed słońcem, a także przed wiatrem w momentach, kiedy nie spędzamy czasu w wodzie. Z czasem stała się ona stylowym dodatkiem do naszego stroju, który może podkręcić nawet zwykły, plażowy outfit. Nic w tym dziwnego skoro obowiązuje kultura mówiąca o tym, że w stroju kąpielowym nie powinno się być w kawiarni, a także w restauracjach. Narzutka w takich sytuacjach pozwala przebywać w miejscach oddalonych od kąpieliska bez konieczności zmiany bikini na strój codzienny.

W sklepach znajdziemy wiele rodzai narzutek. W większości lekka narzutka przypomina cienki szlafrok. Narzutki możemy znaleźć w wielu długościach, z resztą jak wcześniej wspomniane szlafroki.

Narzutki w stylu balijskim

Ażurowe narzutki to stylowa alternatywa dla pareo i zwykłych narzutek. Ich fenomen jest skutkiem mody plażowej egzotycznych krajów takich jak np. Indonezja i jej wyspa Bali. Ten trend w ostatnich czasach stał się bardzo popularny. Narzutki w tym stylu kojarzą się z rustykalnym stylem wyspy. Fenomen tego trendu tkwi na pewno w różnorodności tych narzutek oraz w tym, że wyglądają tak, jakby zostały przed chwilą wydziergane. Kolejnym ważnym ich atutem jest kolor. Przeważnie spotkać je można w uniwersalnych barwach takich jak czerń, beż lub kremowy. Często egzemplarze w tym stylu mają liczne dodatki w postaci frędzelków lub pomponów. Pewni możemy być jednego – narzutki w balijskim stylu dodają wdzięku i kobiecości.

Lniane narzutki

Osobom, którym nie odpowiada ażur, polecamy lniane narzutki. Przez materiał, z którego zostały wykonane, są lekkie, delikatne dla skóry, a także nie grzeją w porównaniu ze swoimi ażurowymi odpowiednikami. Na narzutkach tego typu można znaleźć wiele ozdób takich jak obszycia z koronek lub hafty. Narzutki można stosować jako zamiennik dla bluzy lub kardiganu. Są one lżejsze od swetrów, przez co w upalne dni nie będzie Ci aż tak ciepło.

Chusta na plaże dla 50-tek

Pareo to modna chusta, która często stosowana jest przez kobiety jako narzutka na bikini. Ich przeznaczenie jest nieco inne niż zwykłych narzutek. Stanowić mają one modny dodatek do naszego stroju. Ciężko mówić tutaj o zastosowaniu takim jak ochrona przed słońcem lub wiatrem – jest ona za krótka, żeby zasłaniać całe ciało tak jak zwykła narzutka. Wchodzenie w nich do lokali, które znajdują się poza miejscem plażowania, może zostać odebrane jako zwykły brak kultury. Jednak jako dodatek do naszej plażowej stylizacji spisuje się bardzo dobrze szczególnie w połączeniu z kapeluszem lub okularami.

Jaka narzutka na plażę dla pań po 50–tce?

Przed wyborem odpowiedniej narzutki należy zastanowić się, czy chcemy, żeby narzutka zasłaniała dużą część naszego ciała. Jeśli tak to najlepsze mogą okazać się narzutki o luźnym kroju. Gdy zależy Ci jednak na modnym look’u to warto sięgnąć po narzutki w balijskim stylu lub po pareo. Trzeba mieć jednak na uwadze, że chusta jest odbierana w lokalach oddalonych od kąpieliska jako przejaw braku kultury.

  • Narzutki to modny dodatek do naszego stroju kąpielowego;
  • Pareo spełnia funkcję modnego dodatku, ale nie wypada pokazać się w nim w lokalu;
  • W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się narzutki w stylu balijskim;
  • Narzutki mogą stanowić zamiennik dla bluzy lub kardiganu.