Zadbaj o manicure po 50-tce! Te propozycje są ponadczasowe

manicure
hegeblaecker

Zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Panie, które skończyły 50 lat, nie są dzisiaj skazane na nudny manicure. Trendy, które obecnie są modne są odpowiednie także dla pań w dojrzałym wieku.

manicure
hegeblaecker

Manicure klasyczny

Wykonanie klasycznego manicure nie zajmuje zbyt wiele czasu. Z powodzeniem można wykonać go także w domu.  Paznokcie można piłować na prosto (palce optycznie wyglądają na krótsze) albo w kształcie migdałka.  Klasyczny manicure to oczywiście paznokcie w czerwonym kolorze. Czerwony manicure jest ponadczasowy, elegancki i odpowiedni dla każdej kobiety niezależnie od tego, ile ma lat. Do tego czerwony lakier sprawdza się na wiele, bardzo różnych okazji. Obecnie modne są czerwienie we wszystkich odcieniach i wykończeniach. Dla dojrzałych kobiet odpowiednie są zarówno czerwone paznokcie z połyskiem, jak i matowe. Panie po 50-tce nie muszą też rezygnować z brokatowego lakieru. Warto jednak pamiętać, że przy dojrzałej skórze najkorzystniej wyglądają jaśniejsze odcienie. Panie, które zdecydują się wybrać lakier w mocno ciemnym odcieniu, powinny postawić na mocno połyskujący. Z czerwonego manicure powinny zrezygnować te kobiety, które mają podrażnioną i często zaczerwienioną skórę dłoni.

Na światowych wybiegach w tym sezonie królują na paznokciach róże i intensywne pomarańcze. Kolory te nie są zarezerwowane wyłącznie dla młodych kobiet. Decydują się na różową stylizację w dojrzałym wieku warto jedynie pamiętać, aby wybrać odcień, który zbyt mocno nie wpada w fiolet. Przy dojrzałej skórze dłoni może to wyglądać mało korzystnie. Pomarańcz i róż to kolory, które pięknie ożywiają stylizacje w ciepłych kolorach. Pięknie kontrastują z szarymi i brązowymi sukienkami, bluzkami, spódnicami. W tym roku modne są także beże i brązy. Odcienie ciepłe, które mają domieszkę różu nie postarzają, pasują do każdego odcienia skóry.

Sprawdź: ciepłe kurtki dla 50-tek

Stylizacje paznokci dla 50-tek

Jak już wspomnieliśmy, manicure dla dojrzałych kobiet nie musi być nudny i smutny. Panie po 50-tce także mogą mieć modny manicure. W tym sezonie modne są na paznokciach barwne wzory Pucci. Z wzorów tych znany był włoski projektant Emilio Pucci. Gorącym trendem tego sezonu są geometryczne, kalejdoskopowe, a więc niezwykle barwne wzory. Panie w dojrzałym wieku, które zdecydują się na wzory Pucci powinny jedynie wystrzegać się ciemnych zestawień kolorów. Jeśli zdecydują się na niebieski, to powinny postawić na odcienie pastelowe. Jeśli wybiorą czerń, to powinny połączyć ją z bielą.

Idealny manicure dla 50-latek to także frencz. To ponadczasowa, modna i klasyczna stylizacja paznokci. Polega ona na połączeniu dwóch zupełnie różnych kolorów albo podobnych do  siebie odcieni. W tym drugim przypadku jeden lakier powinien być w wersji błyszczącej, a drugi matowej. Wersja połysk plus mat jest najbardziej elegancka. Panie, które chcą wykonać tę wersję french manicure samodzielnie, nie muszą kupować dwóch różnych lakierów. Manicure ten można wykonać malując całe płytki paznokci matowym lakierem, a końcówki utwardzaczem. Bardzo modną, odpowiednią dla pań po 50-tce wersją frencha jest baby boomer. Manicure ten wykonuje się wykorzystując biały oraz różowy lub beżowy lakier. 50-latki mogą postawić też na biały manicure. Można wykonać go zarówno na długich, jak i krótkich paznokciach.

Hybrydy

Hybrydowe paznokcie nosimy od kilku lat. Cieszą się one ogromną popularnością wśród kobiet w bardzo różnym wieku i nic wskazuje na to, że coś ma się zmienić. Manicure hybrydowy ma bowiem bardzo wiele zalet. Od klasycznego różni się przede wszystkim tym, że jest wyjątkowo trwały. Właściwości lakieru używanego do wykonania hybrydy zbliżone są do właściwości żelu. Lakier hybrydowy nie zasycha na paznokciach sam. Wymaga utrwalenia pod specjalną lampą.