TOP fryzury dla 60tek. Doskonale odmładzają, a są największym trendem na sezon 2023

Fryzury dla 60tek. Blunt bob to trend sezonu 2023
Fryzury dla 60tek. Blunt bob to trend sezonu 2023, fot. @frau_mone

Włosy to jeden z najważniejszych aspektów wyglądu kobiety. Chociaż nie ma fryzury, która pasowałaby każdej kobiecie, najpopularniejsze trendy są na tyle różnorodne, że z pewnością znajdzie się coś dla każdego. A te fryzury dla 60tek zrobiły w sezonie 2023 niemałą furorę. Doskonale odmładzają i odświeżają look!

Fryzury dla 60tek. Jak się noszą dojrzałe kobiety?

Wśród kobiet dojrzałych, zwłaszcza po 60-tce, zauważyć można zwiększoną tendencję do krótkich fryzur. Ponieważ przy odpowiednim doborze uczesania nie liczy się tylko kształt twarzy i jej cechy, ale także same włosy: ich struktura, kolor i sposób układania, to właśnie przez to duża część dojrzałych kobiet decyduje się na krótkie fryzury. Pomagają one zachować objętość, znacznie lepiej się układają i, wbrew pozorom, odmładzają! Oto kilka świetnych przykładów:

Balejaż a’la Jane Fonda

Jane Fonda to ikona zarówno stylu, jak i charakteru. Aktorka, która aktualnie ma 85 lat służy za inspirację wielu kobiet, także tych znacznie młodszych, a fakt, że od lat jest oddana jednej fryzurze musi świadczyć o jej praktyczności. Balejaż w stylu Jane Fondy to cieniowana fryzura lekko przed ramiona, która nierzadko występuje w połączeniu z drobną grzywką – ten akcent doskonale tuszuje niedoskonałości, np. zmarszczki bez efektu infantylności. Tak obcięte włosy możesz ułożyć za pomocą szczotko-suszarki w przepiękne warstwy, które nadadzą objętości.

Blunt bob to fryzura sezonu 2023

Wśród młodego pokolenia zapanował szał na specyficzną odmianę boba – blunt bob. To fryzura, w której włosy są ścięte idealnie prosto, bez cieniowania. Jest prosta w stylizacji, lekka i bardzo wygodna – doskonała dla kobiet po 60-tce. Chociaż żadna fryzura nie pasuje każdemu, to bob i jego różne odmiany są najbardziej uniwersalnym cięciem.

Shaggy hair. Fryzura, która odejmie lat

To kontrowersyjna propozycja, na która zdecyduje się bardzo niewielki ułamek kobiet, jednak warto! Shaggy hair to cięcie, które odejmie dobrych kilka lat! Pełne uroku, nieco ekstrawaganckie, ale w gruncie rzeczy mocno uniwersalne. Lekka, piórkowa grzywka dodaje uroku ukrywając jednocześnie zmarszczki, a delikatnie pocieniowane włosy do ramion pięknie się układają same z siebie i nie trzeba przy fryzurze wiele robić.

Młodzieżowa fryzura, która idealnie pasuje 60-tkom, fot. pinterest/ źródło nieznane

Czytaj na Lafim.pl: Sukienki dla 50-tek. Te modele są niezastąpione w szafie dojrzałej kobiety. W Monnari nawet 60% taniej