Tych spodni nie noś jeśli masz krótkie nogi. 3 modele, których lepiej unikać

krotkie nogi jakich spodni nie nosić
fot. @silkd5

Spodnie to ubranie, które powinno dobrze pasować do naszej całej sylwetki. Łatwo dopasować je jeśli ma się długie nogi, ale kobiety z krótkimi nogami mogą mieć czasem problem. Temat typu „krótkie nogi jakie spodnie?” jest dość często poruszany. Warto przyjrzeć się zatem modelom, których lepiej unikać.

Tych spodni unikaj jeśli masz krótkie nogi: biodrówki

Spodnie typu biodrówki wróciły do mody, ale jest to dość problematyczny fason i niestety nie dla każdego. Właściwie w takich modelach wyglądają dobrze jedynie wysokie i bardzo szczupłe kobiety z płaskim brzuchem. Jeśli jesteś niska lub masz nawet niewielkie fałdki w pasie, ten krój nie będzie korzystny. Biodrówki to również nieodpowiednie spodnie dla kobiet o krótkich nogach. W ten sposób optycznie jeszcze bardziej je skracasz i równocześnie wydłużasz tułów. Masz krótkie nogi i zastanawiasz się jakie spodnie wybrać? Idealne dla ciebie będą modele z wysokim lub średnim stanem. W ten sposób optycznie twoje nogi będą dłuższe, a tułów krótszy.

Krótkie nogi jakie spodnie? Unikaj jeansów skinny z nogawkami przed kostkę

Kobiety z krótkimi nogami powinny unikać również mocno dopasowanych jeansów lub innych spodni właśnie o tym fasonie. Mowa tu szczególnie o modelach typu skinny. Takie spodnie ściśle przylegają do ciała i ukazują twoje nogi w całej okazałości. Dodatkowo uważaj na modele z krótszymi nogawkami, sięgającymi przed kostkę. Jeansy tego typu jeszcze bardziej skracają optycznie nogi. Co zamiast nich? Właścicielki krótkich nóg mogą zdecydować się na modele z prostą nogawką, ale szczególnie dobrze mogą wyglądać w jeansach typu flare, czyli dzwonach. Rozszerzana nogawka na dole świetnie wydłuża nogi.

Spodnie w intensywnych kolorach

Jeśli nie przepadamy za jakąś częścią naszego ciała i chcielibyśmy, aby wyglądała inaczej, czasem wystarczy odwrócić od niej uwagę. To na pewno na będzie możliwe jeśli zdecydujesz się na spodnie w intensywnych kolorach lub w wyraziste wzory. Kobiety z krótkimi nogami powinny raczej unikać właśnie takich modeli. Dużo lepiej sprawdzą się spodnie w neutralnych kolorach. Niekoniecznie muszą być czarne, mogą mieć odcienie szarości, brązu lub beżu. Jeśli lubisz intensywne barwy i ciekawe wzory, zdecyduj się na takie górne części garderoby lub np. sukienki.

Czytaj też: Te fryzury odejmą ci dobre kilka lat. Najmodniejsze cięcia dla 50-latek na jesień