Najpiękniejsze perfumy kwiatowe dla 50-latek. Otulą cię ślicznymi, świeżymi aromatami

perfumy kwiatowe
fot. shutterstock.com

Perfumy kwiatowe to kobiece, często bardzo świeże i zmysłowe zapachy. Mimo że kojarzą się głównie z wiosną i latem, to można ich używać również jesienią i zimą, zamiast cięższych, orientalnych zapach. Jakie kwiatowe perfumy dla 50-latek? Wybrałam cenione zapachy, które mogą spodobać się wielu kobietom.

Perfumy kwiatowe dla 50-latek

Perfumy to ważna część stylizacji, mimo że jak wiadomo, niewidzialna. Każdy może mieć inny gust odnośnie perfum, to sprawa zupełnie indywidualna. Niektóre kobiety wolą słodkie zapachy, inne lekkie i świeże, a jeszcze inne intensywne i z pazurem. 50-latkom mogą spodobać się kultowe perfumy kwiatowe, które uwielbiają tysiące kobiet. Jednymi ze znanych zapachów kwiatowych są Daisy marki Marc Jacobs. To perfumy sygnowane nazwiskiem amerykańskiego projektanta. Wyróżniają się buteleczkami z nakrętkami z trójwymiarowymi kwiatkami. Wśród aromatów znajdziemy m.in. fiołka, jaśmin i gardenię.

Śliczne kwiatowe perfumy to także Gucci Bloom. Są bardzo eleganckie. Wyczuwa się w nich m.in. jaśmin arabski i tuberozę. Liczne grono fanek mają również perfumy Caroliny Ferrery: Good Girl. W sklepie nie sposób ich przeoczyć, bo mają charakterystyczny flakon w kształcie buta na szpilce. To świetna propozycja dla kobiet, które lubią kwiatowe aromaty połączone z orientalnymi nutami.

Czytaj też: Te fryzury odejmą ci dobre kilka lat. Najmodniejsze cięcia dla 50-latek na jesień

kwiatowe perfumy
fot. unsplash.com / Moa Kiraly

Francuskie perfumy o kwiatowych aromatach

Szukając kultowych perfum kwiatowych nie można oczywiście ominąć francuskich zapachów. Często są one najbardziej pożądane, uznawane za symbol kobiecości i elegancji. To często perfumy kwiatowe z ogonem, bo są bardzo wyczuwalne. Pięknymi perfumami są J’adore Christiana Diora. Są zamknięte w ślicznym, obłym flakoniku ze złotą szyjką. W kompozycji zapachowej znalazły się m.in. kwiat ylang ylang, jaśmin oraz róża damasceńska. Są lekkie, ale zmysłowe.

kwiatowe perfumy
fot. unsplash.com

Wśród francuskich, kultowych zapachów kwiatowych nie mogło też zabraknąć La vie est belle. Sama nazwa tych perfum zachęca do zakupu, bo oznacza „Życie jest piękne”. A jak pachnie? Czujemy w nich m.in. fiołka, jaśmin i irysa.

Tanie perfumy kwiatowe

W sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć również mniej znane i równocześnie tańsze perfumy kwiatowe niż wyżej wymienione. Wiele z nich nawiązuje swoim zapachem do kultowych perfum, dzięki bardzo podobnej kompozycji. Przykładowo, 50-latki, którym podoba się zapach Christiana Diora J’adore mogą sięgnąć po tanie perfumy kwiatowe La Rive In Love, które mają podobne nuty zapachowe. Polecane i lubiane są również perfumy sygnowane nazwiskiem Naomi Campbell. Przykładem jest zapach Pret a Porter. Pachną m.in. różą i fiołkami.

Czytaj też: Zapachy na jesień dla 50-latki z Rossmanna. To zamienniki perfum za 600 zł, a ich trwałość nie zawodzi