Tych kolorów wystrzegaj się latem, zwłaszcza po 50-tce. Źle wyglądają

3 niekorzystne kolory dla 50-tek na lato
3 niekorzystne kolory dla 50-tek na lato, fot. @golden_ladies_stylee

Wszystkim kobietom, które już powoli czują lato i wymieniają odzież na kolorową i elektryzującą, podpowiadamy, co się (nie)nosi wśród 50-tek. Wyrazistych trendów na lato jest sporo, dlatego nie warto skupiać się na tych, które odejmują atrakcyjności – a tak może być w przypadku takich ubrań. Oto 3 niekorzystne kolory dla 50-tek na lato.

Latem pożegnaj szary total look!

Stonowane total looki potrafią wyglądać pięknie i niejednokrotnie polecałyśmy je na łamach Lafim.pl, jednak szary to dla 50-tek wyjątkowo niefortunny wybór. W połączeniu z jasną karnacją i bez dominującego koloru wygląda nieco nudnie i może nawet dodać lat. Dodatkowo odejmuje wyrazistości.

Ale to nie powód, żeby całkiem rezygnować z tego koloru! Szare, a zwłaszcza srebrne dodatki są praktyczne i jak najbardziej pożądane, nawet w letnich stylizacjach.

Niekorzystne kolory dla 50-tek. Uważaj na żółty!

Żółty potrafi być pięknym, letnim i bardzo schlebiającym kolorem, jednak tylko w odpowiednich odcieniach. Pastelowy jest delikatny i dobrze prezentuje się na dojrzałych kobietach, ale zdarza się często, że na słowiańskiej urodzie prezentuje się nieco za blado. Jednak kanarkowa żółć, chociaż z pozoru spełnia wszystkie oczekiwania – jest wyrazista, przykuwa spojrzenie i się wyróżnia – bywa bardzo zgubna. Zwłaszcza dla kobiet o bardzo jasnej karnacji i takich samych włosach (np. siwych lub blond). Na wszelki wypadek najlepiej go unikać – w zamian warto postawić na zbliżony pomarańczowy.

Czerwień? Tak, ale na specjalne okazje

Odradzając czerwień nie chodzi tyle o wiek, czy sam kolor, a raczej o porę. Chociaż czerwień jest kobieca, zmysłowa i bardzo dojrzała, tym samym doskonała dla pań 50+, lato nie jest na nią najlepszym sezonem, chyba, że chodzi o kreacje wieczorowe. Latem warto ją zastąpić różem.

Czytaj też: Te spodnie nie są polecane kobietom po 50-tce. Obnażają mankamenty figury