Tych fryzur za wszelką cenę unikaj po 50-tce. Kicz, który postarza i podkreśla zmarszczki

fot. @petradieners

Źle dobrany kolor włosów potrafi podkreślić zmarszczki, owal twarzy i dodać kliku lat. Przygotowałyśmy zestawienie fryzur, których należy unikać po 50-tym roku życia. Są one niekorzystne i postarzają.

Zbyt ciemne włosy dodają lat

Zadbane, mocne i lśniące włosy to wizytówka każdej kobiety. Jednakże w pewnym wieku warto uważać na pewne cięcia, które wpływają niekorzystnie na wizerunek. Zbyt ciemny kolor włosów postarza i podkreśla wszelkie zmarszczki czy przebarwienie na twarzy. Ponad to na takich włosach można dostrzeć siwe odrosty. Natomiast gdy zdecydujesz się na blond możesz mieć pewność, że twoja buzia nabierze blasku, dziewczęcego uroku oraz świeżego wyglądu. 

Poznaj też: Energetyczne kolory, które odejmują lat

Prosta grzywka  

Grzywka, która opada na czoło jest niesamowicie niekorzystna dla wyglądu. Buzia przy takiej fryzurze robi się okrągła, więc takie uczesanie doda ci kilki kilogramów. Dodatkowo twoje oczy optycznie zostaną pomniejszone niż są w rzeczywistości. Zamiast tego postaw na delikatną grzywkę odsłaniające czoło. Aczkolwiek pamiętaj, że grzywka nie pasuje do każdego typu urody. 

Sprawdź również: Buty znanej i lubianej marki za grosze

Bardzo długie włosy

Długie włosy kojarzą się zazwyczaj z kobiecością, ale w przypadku dojrzałych kobiet taka fryzura może postarzyć. Takie włosy, a zwłaszcza końcówki ciężko utrzymać w perfekcyjnym stanie. Często też wyglądają na słabe i cienkie. W tym przypadku jeśli jesteś fanką długi włosów rekomendujemy postawić na średnią długość. Jest bardziej praktyczna, wygodna i niezwykle seksowna.

Zobacz także: Piękne sukienki na wiosnę 2023

Pielęgnacja włosów po 50-tce

Niezależnie od tego jaką masz fryzurę pamiętaj, że kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja włosów. To ona wpływa na kondycje skóry głowy i całkowitym wyglądzie chociażby końcówek. Zwróć uwagę na odpowiednie szampony, bogate odżywki czy maski do włosów. Rekomendujemy używanie peelingu do skóry głowy, ampułek czy olejków. Pamiętaj też, że o włosy trzeba zadbać od wewnątrz. W twojej diecie nie może zabraknąć witamin z grupy A, C, E oraz B.