Ten delikatny makijaż podkreśli urodę kobiet po 50-tce! Wystarczy tylko…

makijaż dla kobiet po 50-tce
@blog4over40

Makijaż to idealny sposób na ukrycie swoich niedoskonałości i pokazanie piękniejszej wersji siebie. Istnieje wiele różnych metod, rodzajów kosmetyków oraz zasad, którym warto poświęcić więcej uwagi, żeby czuć się jak najlepiej w swojej skórze. Makijaż jest szczególnie ważny dla starszych kobiet, które chcą ukryć nie tylko niedoskonałość, ale również oznaki starzenia. Jak powinien wyglądać makijaż dla kobiet po 50-tce, aby mogły czuć się młodziej i piękniej?

makijaż dla kobiet po 50-tce
@blog4over40

Makijaż dla kobiet po 50-tce 2021

Zanim przystąpisz do samego makijażu, powinnaś pamiętać o podstawach, czyli pielęgnacji cery. Pielęgnacja jest zawsze w modzie! Nawet najbardziej skrupulatnie wykonany makijaż nie zakryje wszystkiego, jeśli zawczasu nie zadbasz o wygląd swojej skóry. Dojrzała skóra ma większą tendencję do przesuszania się, a naczynka do pękania. Nie mówiąc już o zmarszczkach, których całkiem pozbyć się nie można, jednak zdecydowanie możesz ten proces spowolnić i czuć się atrakcyjnie.

Jak zadbać o dojrzałą skórę?

Kondycja Twojej skóry zmniejsza się z wiekiem, a to za sprawą stopniowej redukcji elastyny oraz kolagenu, dzięki którym skóra jest jędrna i elastyczna. Odpowiednie kremy, szczególnie te na dzień i noc, które służą jako suplement dla tych dwóch włókien, mogą spowolnić proces starzenia się skóry. Wszelkie toniki do twarzy nawilżą skłonną do wysuszania skórę. Warto używać również serum z witaminą C, które poprawi koloryt cery, rozświetli ją i uszczelni naczynia krwionośne. Zawsze powinnaś pamiętać o kremie z filtrem, niezależnie od pory roku. Skóra z wiekiem staje się bardziej wrażliwa na słońce, które może działać niekorzystnie. Na jakie składniki w kremach i olejkach do pielęgnacji zwracać uwagę? Przede wszystkim na aloes, który pomaga przy produkcji kolagenu i elastyny.

Pielęgnacja w pigułce

  1. Wybierz krem na dzień i na noc, który eliminuje Twoje problemy skórne.
  2. Zadbaj o tonik i serum z witaminami, które oczyszczą Twoją skórę.
  3. Zawsze pamiętaj o kremie z filtrem!

Modny makijaż dla kobiet po 50-tce

Jaki jest modny makijaż dla kobiet po 50-tce? Oczywiście niezmiennie taki, który Cię odmłodzi i sprawi, że poczujesz się swobodnie w swojej skórze. Jest kilka zasad, których zawsze powinnaś się trzymać, jeśli chcesz wyglądać świeżo i młodo.

Uniwersalne rady na odmładzający makijaż niezależnie od okazji

Kiedy wybierasz podkład, pamiętaj o tym, żeby był jaśniejszy niż Twoja cera. Zawsze staraj się nakładać cienką warstwę. Bardzo łatwo dostrzec grubo nałożony podkład. O wiele lepiej jest nie zakryć niektórych niedoskonałości, niż mieć bardzo widoczny podkład. Jeśli używasz korektora pod oczy, wybierz taki, który jest o ton jaśniejszy od podkładu i staraj się nie nakładać go bezpośrednio pod oczami. Skóra na powiekach wraz z wiekiem staje się bardziej wrażliwa, dlatego obciążanie jej dodatkową warstwą makijażu może okazać się niekorzystne dla końcowego efektu, a także samej skóry.

Przy wyborze kredek i cieni do oczu, pamiętaj, że to przede wszystkim jasne kolory odmładzają. Należy unikać wszelkich jaskrawych kolorów, bo po prostu nie będą wyglądały najlepiej, a w najgorszym wypadku dodatkowo Cię postarzą. To samo tyczy się kredek lub kresek do oczu. Wraz z wiekiem powieki bardziej opadają, dlatego wykorzystanie jasnego beżu, brązy czy bieli skutecznie stworzy iluzję podniesionej powieki. Wszelkie ciemne odcienie, takie jak czerń lub ciemny brąz, mogą sprawić wrażenie, że powieka jest jeszcze cięższa niż w rzeczywistości. Sama kreska przy oku powinna być cienka jak najbliżej włosków. Podobnej zasady powinnaś trzymać się przy brwiach. Nie podkreślaj ich zbyt mocno, najlepiej dopasuj ją do koloru odrostów włosów.

Dobór kosmetyku do ust jest również bardzo ważny. Unikaj matowych szminek, które wysuszają usta. Kolory powinny być naturalne i jasne. Korektorem do ust możesz sobie je optycznie powiększyć. Wystarczy dobrać jaśniejszą kreskę do ust niż sama szminka. Wtedy usta wydadzą się optycznie większe.

Makijaż codzienny

Makijaż dla kobiet po 50-tce powinien mieć przede wszystkim funkcję maskującą i odmładzającą. Lekki, pozbawiony ciemnych lub jaskrawych kolorów najlepiej nadaje się na co dzień. Kluczem jest przede wszystkim umiar. Im mniej widać samego makijażu, a im więcej odmładzającego efektu, tym lepiej dla całej prezencji. Wtedy najważniejszymi odcieniami są jasny brąz, beż, delikatny róż oraz kremowa lub perłowa biel. Jeśli chcesz użyć nieco ciemniejszych barw, używaj ich tylko dla zewnętrznej części oka, może to również optycznie je podnieść.

Makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy dla kobiet po 50-tce pozwala na większą swobodę w kwestii ciemniejszej palety barw, szczególnie dla ust oraz oczu. Mimo mody na tak zwane „smokey eyes” raczej unikaj takiego makijażu, może postarzyć i podkreślić zmarszczki. Kolory, które powinny dominować w wieczorowym makijażu to grafitowy, szary lub brązowy. Na większe wyjścia warto dodać sobie rzęs. Im bardziej wyciągnięte na zewnątrz, tym bardziej otworzą oko. W przypadku specjalnych okazji można zastosować bardziej połyskującej pomadki do ust, byleby nie była w ciemnym kolorze.

Sprawdź: modne płaszcze dla 50-tek

Jaki makijaż dla kobiet po 50-tce?

Gdy już wiesz jak zadbać o swoją skórę i jakie kolory dobierać, warto poznać sposoby na jego nakładanie. Złe konturowanie twarzy może nie tylko postarzyć, ale do tego optycznie uszczuplić lub pogrubić twarz.

Twarz w kształcie trójkąta zwęża się pod policzkami, dlatego przy konturowaniu warto skupić się na obszarze pod policzkami, punkcie podbródka pod ustami i bokach skroni. Róż powinien przebiegać wąsko wzdłuż kości policzkowych. Kwadratową twarz z kolei konturuje się na powierzchni całych policzków pod kośćmi policzkowymi oraz pomiędzy podbródkiem na linii szczęki. Róż nakładaj tuż pod kośćmi policzkowymi. Buzie w kształcie serca powinny mieć kontur właściwie wokół całej twarzy, bardzo podobnie jak w przypadku kwadratowej, jednak dodatkowo również na podbródku. Przy diamentowej twarzy zaznaczaj tylko środek skroni, podbródek oraz podłużnie policzki. Zadbaj o to, by róż był nałożony okrągło na kościach policzkowych. Okrągłe buzie natomiast konturuje się podobnie jak kwadratowe, róż jednak musi być wzdłuż kości policzkowych. Pamiętaj przy tym jednak, żeby nie konturować za mocno, a jedynie delikatnie podkreślić dane elementy twarzy. Używaj jasnych bronzerów i delikatnych różów.

Jaki makijaż dla kobiet po 50-tce?

Makijaż dla kobiet po 50-tce powinien być lekki i jasny. Zrezygnuj z ciemnych odcieni, błyszczyków i matowych kosmetyków. Zawsze pamiętaj o tym, żeby podkład był o co najmniej pół tonu jaśniejszy od Twojej cery. Warto wyposażyć się w kosmetyki, które są oznaczone jako „illuminating”, „firming” lub „anti-aging”. Nigdy nie zapominaj o różu na policzkach!

Jaki makijaż wieczorowy dla kobiet po 50-tce?

Przy makijażu wieczorowym dla kobiet po 50-tce można sobie pozwolić na nieco ciemniejsze odcienie. Lepiej unikać popularnego „smokey-eyes”, który postarza i zdecydować się na cieńsze kreski do oczu. Najważniejsze kolory dla oczu to grafitowy, szary i brązowy. Pozwól sobie na trochę szaleństwa i nałóż błyszczyk na twarz!