Te paznokcie zrobią furorę u 50-latek. Klasa sama w sobie

paznokcie dla 50-latek
fot. @petradieners

Tej jesieni zapominamy o długich paznokciach. Niemodne i mało eleganckie, tej jesieni odchodzą w zapomnienie. To ten kształt rządzi w tym sezonie. Ponadczasowy i szykowny, perfekcyjnie współgrać będzie z każdą stylizacją.

Trend na jesień 2023: krótkie paznokcie

Wszystkie modowe wyrocznie są zgodne, że długie paznokcie są już passé. Teraz królują te krótkie i dobrze opiłowane w najmodniejszych, ciemnych kolorach. To właśnie one, perfekcyjnie współgrają z płaszczami, czy trenczami i jednocześnie adekwatne są do każdej okazji.

Przeczytaj także: Delikatne paznokcie na jesień dla kobiet 50+. Te 3 stylizacje odmłodzą i uszlachetnią dłonie

Moda na długie i niepraktyczne paznokcie powoli odchodzi w zapomnienie. Teraz modne są paznokcie, które są wysublimowane i eleganckie. Takie właśnie są krótkie kształty, których zalety to m.in. praktyczność, ponadczasowość i elegancja.

Krótkie paznokcie – zalety

Krótkie paznokcie, w przeciwieństwie do tych długich, prezentują się dużo delikatniej, a tym samym są znaczenie praktyczniejsze i łatwiejsze w pielęgnacji. Z wiekiem paznokcie robią się kruche i łatwo się łamią, dlatego aby dłonie zawsze prezentowały się nienagannie, warto skusić się na krótkie kształty.

Krótkie paznokcie są synonimem klasy i elegancji. Właśnie dlatego szczególnie pasują dojrzałym kobietom. Co więcej, sprawdza się przy każdej okazji i pasować będą do wszystkich stylizacji.

Modne kolory na jesień

Tej jesieni szczególnie modne są ciemne kolory, które oprócz tego, że są niezwykle eleganckie, to także wyszczuplają i wydłużają optycznie płytkę paznokcia. Właśnie dlatego szczególnie dobrze sprawdzają się przy krótkich kształtach.

Tworząc swój codzienny manikiur, warto wybrać proste kształty paznokcia. Najmodniejszy jest teraz prostokątny kształt, na którym najlepiej wyglądać będzie kolor ciemnej śliwki, głębokiego brązu, czy ciemnej czerwieni.

Przeczytaj także: Te paznokcie dodadzą kobiecości i pewności siebie każdej 50-latce. Wizualnie odmłodzą dłonie