Te fryzury potrafią odmłodzić nawet o 10 lat! Modne, kobiece i znakomicie podkreślające urodę

Fryzura typu bob dla 50-latki
susirejano

Odpowiednia fryzura jest kluczem do tego, żeby wyglądać pięknie i dobrze czuć się ze sobą. Ułożenie włosów w dużej mierze zależy od kształtu twarzy i ogólnej urody. Bardzo istotne są też oczywiście indywidualne preferencje. Ja postawiłam na trzy cięcia, które niezwykle pasują dojrzałym kobietom, do tego są one modne i potrafią odjąć kilka lat. Być może któraś z nich przypadnie do gustu akurat tobie.

Zobacz także: Tych fryzur unikaj, będąc po 50-tce. Optycznie postarzają i dodają nawet 10 lat

Fryzura typu bob. Uwielbiana już od kilku lat

Od kilku lat prawdziwym hitem stała się fryzura typu bob, zarówno dłuższy, jak i krótszy, oba rodzaje cieszą się ogromną popularnością. Poprawnie wykonane dodają lekkości i są łatwe do stylizowania. Takie cięcie jest świetną opcją dla kobiet z okrągłą twarzą, które chciałyby ją nieco wyszczuplić. Natomiast panie z drobniejszą buzią mogą postawić na krótszego boba. Nie należy zapomnieć też o cieniowaniu, mającym ogromne znaczenie. Sprawia ono, że cała fryzura nabiera struktury i naturalności. 

Nowoczesny pixie cut. 50-latki prezentują się w nim bosko

Pixie cut to fryzura często wybierana przez panie 50+. Nic dziwnego, potrafi ona świetnie odmłodzić, poza tym sprawdza się przy nieco cieńszych i rzadszych włosach. Trzeba też pamiętać, że cięcie tego typu bardzo podkreśli kształt twarzy, dlatego trzeba się zastanowić, czy to na pewno nie będzie dla ciebie problemem. Z drugiej jednak strony pixie cut jest bardzo łatwy w stylizowaniu, na co dzień nie trzeba praktycznie nic z nim robić. Dobrym rozwiązaniem jest też ułożenie włosów lekko do góry i odsłonięcie czoła, to nadaje całemu wyglądowi pazura i odejmuje lat.

Zobacz także: Prezentowy niezbędnik na Dzień Kobiet. To perełki dla pań po 50-tce

Romantyczne curtain bangs. Kobiety je pokochały

Jeśli masz dłuższe włosy, może warto zastanowić się nad grzywką. W ostatnich latach rządzą tzw. curtain bangs, które w subtelny sposób okalają twarz, nadając jej młodzieńczego sznytu i mnóstwo kobiecości. Ten rodzaj fryzury będzie strzałem w dziesiątkę u kobiet z wysokim czołem. Oczywiście pasuje też 50-latkom, które są zwolenniczkami długich włosów i chciałyby spróbować czegoś nowego. Należy też zaznaczyć, że cięcie z curtain bangs ma pewną wadę, otóż nie najlepiej prezentuje się przy cienkich i słabych włosach. Jednak jego mocną stroną z pewnością będą rzadsze wizyty u fryzjera, a co za tym idzie zaoszczędzenie pieniędzy i czasu. 

Czytaj więcej modowych treści na Avanti24.pl