Te fryzury na komunię dla mamy są proste, ale pełne uroku i eleganckie! Jedną z nich lubi nawet księżna Kate

fryzury na komunie dla mamy
fot. @marti_7447

Komunia własnego dziecka to ważna uroczystość dla każdej mamy. Tego dnia chcemy wyglądać wyjątkowo i elegancko się prezentować. Oprócz odpowiedniego dobranego stroju nie bez znaczenia jest ułożenie włosów. Fryzury na komunię dla mamy powinny podkreślać naszą urodę i odpowiadać powadze uroczystości.

Fryzury na komunię dla mamy: zebranie włosów z tyłu głowy

Jeśli masz długie włosy, to wybór pięknych i eleganckich fryzur jest naprawdę ogromny. Chcesz ułożyć włosy w sposób prosty, a zarazem efektowny? Możesz zdecydować się na fryzury na komunię dla mamy, w których pozostawisz większość włosów rozpuszczonych, ale resztę zepniesz z tyłu.

fryzury na komunie dla mamy
fot. @marti_7447

To bardzo proste uczesanie, które spokojnie możesz zrobić samodzielnie. Wystarczy wydzielić pasma włosów po bokach i spiąć spinką z tyłu na środku głowy. W ten sposób odsłonisz twarz i nie będą one opadać do przodu, co wiąże się też z dużą wygodą. Poza tym odsłonięte będą również twoje uszy, które warto ozdobić eleganckimi kolczykami. W takiej fryzurze często można zobaczyć m.in. księżną Kate, która jest uznawana przez wielu za ikonę stylu.

Falowane włosy na komunię dziecka

Kobiety z długimi lub półdługimi włosami mogą też zostawić włosy całkowicie rozpuszczone, ale np. urozmaicić je za pomocą lokówki. Falowane włosy wyglądają elegancko i pięknie się układają, nawet bez specjalnej stylizacji. Fryzury na komunię dla mamy z falowanymi włosami dodają uroku i romantyczności.

Możesz też zdecydować się na tę okazję na specjalną koloryzację. Przykładowo, ombre lub refleksy świetnie wyglądają w połączeniu z kręconymi włosami. Jeśli nie masz nic przeciwko, żeby poddać je jeszcze działaniu nożyczek, to możesz też zdecydować się na cieniowanie.

Czytaj też: Te cięcia dla 50-latek wyglądają efektownie i będą jak znalazł na wiosnę oraz lato! Łatwe w pielęgnacji i wygodne

Eleganckie, krótkie fryzury: asymetryczne pixie cut

Masz krótkie włosy i zastanawiasz się jak je ułożyć? Na komunię nie muszą być wcale wygładzone. W trendy wpisują się asymetryczne, lekko niedbałe uczesania, które mają w sobie dużo uroku. Dobrym przykładem jest pixie cut. Włosy w tym przypadku są dłuższe z przodu, a krótsze z tyłu. Można je jeszcze lekko wycieniować i nadać im tzw. pazurków.

Na pewno przydadzą się tu kosmetyki do stylizacji, np. pianka. Takie krótkie fryzury na komunię dla mamy mogą wyglądać lekko zadziornie, ale równocześnie są stylowe i pełne klasy. Poza tym takie cięcie może wizualnie odmłodzić.

Fryzury dla półdługich włosów: bob

Jeśli masz włosy do ramion lub chcesz je tak ściąć to możesz postawić na modną fryzurę typu bob. Wersji tego cięcia jest bardzo dużo. Klasyczny bob sięga do linii brody, a z tyłu włosy są krótsze. Bardzo efektowny jest jednak także long bob, w którym włosy są dłuższe.

Fryzury na komunię dla mamy typu bob są bardzo proste i nie wymagają specjalnego stylizowania. Równocześnie kobiety wyglądają w nich stylowo i z klasą.