Te 3 kurtki wydają się modne, ale są passe! Kiczowate i niepraktyczne

Te kurtki nie są najlepszym wyborem dla pań 50+, fot. @carmen_gimeno

Ślepe podążanie za trendami nie zawsze się opłaca! Te kurtki dla 50-tek wcale nie są niemodne! Podbiły trendy, ale niekoniecznie powinny się znaleźć w szafie dojrzałej kobiety. Jeśli ponad wszystko cenisz ponadczasowość i praktyczność, łatwo znajdziesz dla nich równie modny zamiennik. Podpowiadamy!

Kolorowa bejsbolówka

Stylizowana na lata 90. obszerna kurtka a’la bejsbolówka z pewnością posiada walory estetyczne, które doceni niejedna fashonistka. Jednak dla kobiet, które nie mają wypchanej po brzegi szafy, najprawdopodobniej okaże się mocno nietrafioną inwestycją. Oversize’owy krój ma tendencje do powiększania, pstrokatość kolorów i wzór nie łączy się z wieloma rzeczami, a sama kurtka jest dobra tylko na kilka miesięcy w roku.
Wszystkim 50-tkom, które wolą mieć coś równie modnego, a bardziej uniwersalnego i w klimacie lat 90., polecam „jenasówki” albo ramoneski!

Tego trendu powinny unikać dojrzałe kobiety!

Kurtki-wiatrówki bywają poręczne i przydatne, ale z pewnością nie są niezastąpione. Wykonane zazwyczaj z ortalionu, potrafią wyglądać tandetnie. Dlatego jeśli nawet na co dzień lubisz prezentować się schludnie z odrobiną elegancji, trendu na ortalion unikaj jak ognia! W zamian możesz postawić na praktyczną i znacznie ładniejszą parkę, a nawet minimalistyczny softshell (o tym modelu przeczytasz więcej TUTAJ). Wiatrówki pozostawiamy biegaczom i młodzieży!

Wiatrówki to trend nie dla każdego, fot. Shutterstock

50-tko unikaj tych butów jak ognia! Te modele są już niemodne [CZYTAJ]

Niemodne kurtki dla 50-tek: te są passe! Kwintesencja kiczu z lat 90.

Wraz z powrotem niektórych trendów z lat 90. i 00. zdarza nam się zapędzić i przywrócić coś, na co za kilka lat będziemy patrzeć z delikatną żenadą w oczach. Do takich należy połączenie ekoskóry i futerka. Chociaż osobno obie te rzeczy robią niesamowite wrażenie, a także są łatwe do wystylizowania, w duecie najczęściej są przepisem na modową katastrofę. Taki model tylko doda ci lat!

Niemodne połączenie, które dodaje lat, fot. Shutterstock

Te płaszcze dla pań po 50-tce są już kultowe!