Tak pachnie elegancja, klasa i ciepło. To idealne perfumy dla 50-tek

Zapach dla kobiet 50+, fot. pexels
Zapach dla kobiet 50+, fot. pexels

Dobór odpowiedniego zapachu dla kobiety dojrzałej i na dany sezon to nie lada wyzwanie. Powinien być otulający, ale z klasą. Te perfumy dla 50-tek właśnie takie są! Teraz nie trzeba za nie płacić kilkuset złotych, podobna kompozycja jest za około 30 złotych.

Ukochana kompozycja pań 50+. Za co kobiety pokochały zapach J’adore?

Dojrzałe kobiety, w wieku 50/60+, kojarzą się z poważnymi, ale bardzo kobiecymi zapachami, które nie pasują nikomu, tak jak im. Do jednego z ikonicznych zapachów dojrzałych kobiet zaliczam J’adore DIOR. To kompozycja, która kojarzy mi się z ciepłem, klasą i troską.

Perfumy dla 50-tek, fot. pexels

Głównymi akordami tego zapachu są białe kwiaty, przełamane owocowo-cytrusowymi nutami. Co więc składa się ikoniczność zapachu J’adore?

Nuty głowy: Gruszka, melon, brzoskwinia, magnolia, mandarynka, bergamotka.

Nuty serca: Jaśmin, konwalia, tuberoza, frezja, róża, orchidea, śliwka, fiołek

Nuty bazy: Piżmo, wanilia, jeżyna, cedr.

W pierwszej chwili otulą nas bardzo owocowe i lekkie zapachy, które jednak na skórze zdominuje kwiatowa mieszanka. Lekko pudrowe, słodkie wykończenie sprawia, że to zapach doskonały na jesienno-zimowy okres, ale jest ponadczasową i sezonową kompozycją.

Perfumy dla 50-tek. La Rive robią furorę

To zapach, który świetnie się nosi, a przede wszystkim sam się broni. Jeśli właśnie takie perfumy ci się marzą, uspokajamy, nie musisz wydawać na nie kilkuset złotych, ponieważ podobną kompozycję posiada w swojej kolekcji marka La Rive. Kobiety, dla których zapach, a nie marka jest priorytetem, szczególnie docenią tę kompozycję

W zapachu In love podobnie dominuje mieszanka białych kwiatów, po której mocno wyczuwalne są pudrowo-różane akordy. Które nuty więc odpowiadają za podobieństwo kompozycji?

Nuty głowy: Fiołek i mandarynka.

Nuty serca: Lilia i róża.

Nuty bazy: Melon i piżmo.

Ewidentnie zapach La Rive jest znacznie prostszy w swojej kompozycji, jednak najważniejsze nuty, które zdobyły tak duże grono zwolenniczek w zapachu J’adore są w nim obecne, dlatego często mowa o „tej samej rodzinie” tych dwóch zapachów. Ten zapach jest do upolowania za około 30 złotych.

Czytaj na LaFim.pl: Jesienny sweter za mniej niż 45 złotych. KIK, Top Secret i Sinsay z propozycją idealną dla 50-tek