Jak dobrać marynarkę do sylwetki? Ta z wiązaniem „wyczaruje” talię i podkreśli atuty

jak dobrac marynarke do sylwetki
fot. @emmaleinswelt

Marynarki damskie są niezwykle modne i noszą je kobiety w każdym wieku. Sprawdzają się nie tylko na weselach lub do pracy, ale też na co dzień. Wybierając model dla siebie, często skupiamy się głównie na kolorze lub wzorze. Tymczasem ważny jest także krój. Jak dobrać marynarkę do sylwetki? Zobacz, w której będziesz wyglądać najkorzystniej.

Jaka marynarka do sylwetki gruszka?

Sylwetka typu „gruszka” charakteryzuje się szerokimi biodrami i wąskimi ramionami. Takie kobiety często mają również mniejszy biust. To bardzo kobieca sylwetka, ale jeśli dysproporcja między biodrami i ramiona jest duża, najlepiej postarać się jakoś je wyrównać. Jak dobrać marynarkę do sylwetki gruszka? Bardzo ważna jest jej długość.

Powinna sięgać do najszerszego miejsca bioder. Krótsza marynarka za bardzo wyeksponuje biodra, a dłuższa zaburzy proporcje. Dla takich kobiet świetnie sprawdzą się modele, które równocześnie mają także zaznaczone ramiona, np. lekkie bufki. W ten sposób poszerzą trochę górną część ciała, co też wpłynie na wyrównanie proporcji.

Czytaj też: Promocja na kurtki nawet do 60%. Te modele Reserved i Monnari zachwycą panie 50+

Jak dobrać marynarkę do sylwetki typu prostokąt?

Kobiety z sylwetką prostokąt, określaną też jako figura chłopięca nie mają zaznaczonej talii, dlatego ich sylwetka jest prosta, pozbawiona charakterystycznych kobiecych krągłości. W ich przypadku najlepszym wyborem są marynarki taliowane, które stworzą iluzję wcięcia w talii.

Można też zdecydować się na marynarki z wiązaniem lub paskiem, które są bardzo modne i kobiece. Zazwyczaj są to modele dłuższe, które wyglądają bardzo stylowo. Jeśli nie zależy ci na podkreśleniu talii i wyeksponowaniu kobiecych kształtów, możesz też zdecydować się na nonszalancki model oversize.

Dobra marynarka dla „odwróconego trójkąta”

Figura „odwróconego trójkąta” wyróżnia się szerokimi ramionami i wąskimi biodrami. To nadaje kobietom trochę męskiego, masywnego wyglądu. Tak samo jak w przypadku sylwetki gruszki trzeba zadbać tutaj o wyrównanie proporcji. Góra sylwetki powinna być optycznie zmniejszona, w stosunku do linii bioder. Można też zdecydować się na lekkie poszerzenie dolnych części ciała.

Jak dobrać marynarkę do sylwetki odwrócony trójkąt? Na pewno ważne jest zwrócenie uwagi na detale marynarki. Ważne są klapy, które powinny być wąskie. Marynarka nie powinna mieć poszerzanych ramion ani bufek. Najlepsze będą modele dość długie, przynajmniej do połowy bioder. Warto też zwrócić uwagę na marynarki dwurzędowe, które poszerzą dolne partie tułowia.

Czytaj też: Kurtki przejściowe dla 50-tek. Te modele są praktyczne i stylowe

Jak dobrać marynarkę do sylwetki typu jabłko?’

Panie z sylwetką typu jabłko mają zazwyczaj większy brzuszek, a równocześnie dość wąskie ramiona i zgrabne nogi. Takie kobiety powinny zdecydować się na marynarki taliowane, które dodadzą kobiecości. Ważne, aby ich nie zapinać, bo wtedy nie opinają brzucha i nie eksponują go. Strzałem w dziesiątkę będą modele ciemne, a także w pionowe, cienkie paski, które optycznie wyszczuplą sylwetkę. Warto zdecydować się na marynarki do połowy bioder i założyć je do dopasowanych spodni, w ten sposób wyeksponujesz zgrabne nogi.