Subtelny, elegancki i bardzo na czasie. Ten kolor dla 50-latek to hit

Kolor dla 50-tki
fot. Instagram @venswifestyle

Tej wiosny mamy kilka ciekawych trendów kolorystycznych, które są dla siebie dużym kontrastem. Jeden z nich to szczególnie interesujący kolor dla 50-latek. Warto wziąć go pod uwagę, szukając kreacji na okazje typu wesele, komunia chrzciny.

Przeczytaj też: Najpiękniejszy makijaż na wesele dla 50-tek. Prosty, a efekt „WOW” gwarantowany

Jakie kolory są modne wiosną i latem 2023?

Już w ubiegłym roku dowiedzieliśmy się, że kolorem roku 2023 będzie viva magenta, odcień pomiędzy czerwienią a różem, bardzo nasycony, wyrafinowany i w pewien sposób klasyczny. Dwa kolejne trendy są propozycją dla osób lubiących przyciągać uwagę, a chodzi o limonkę i pomarańczowy. Choć są one bardzo wyraziste, to nie przytłaczają, a bardzo wyróżniają się. Inny modny odcień ma zupełnie inny charakter, jest to subtelna jasna lawenda. Jednak na prowadzenie wysuwa się jeszcze inny ujmujący pastelowy kolor. Jest na tyle uniwersalny, że może z powodzeniem zastąpić biel. Chodzi o baby blue, czyli błękitny.

Zobacz też: Marzena Rogalska w modnym kombinezonie. Jego kolor to hit dla kobiet po 50-tce

Elegancki kolor dla 50-tek. Uniwersalny i stonowany

Choć wiemy, że jednym z najbardziej uniwersalnych kolorów jest biel, to błękit pod tym względem wypada równie dobrze. Co więcej, pasuje do wielu typów urody, dlatego jest dosyć bezpiecznym, ale wciąż oryginalnym wyborem.

Świetnie sprawdzi się na rodzinnych uroczystościach, gwarantując efekt wow, ale w dobrym guście. Z czym łączyć baby blue? Dosyć oczywistym wyborem jest biel, do błękitnej koszuli znakomicie pasują białe luźne lub dopasowane spodnie. Wprost zjawiskowo wyglądać będzie błękitny garnitur z szerokimi spodniami i bardzo modną obecnie kamizelką pod marynarką.

Do błękitu pasuje także czerń, ale i delikatny pudrowy róż, który dodaje mu nieco dziewczęcego uroku. Wyjątkowo ładnie wypada błękitna boho sukienka w łączkę i lniana koszula, które mają w sobie pewien wakacyjny luz. Nieco odważniejszym połączeniem jest kolor pomarańczowy, który stanowi co prawda duży kontrast dla delikatnego błękitu, ale z pewnością jest to bardzo ciekawe połączenie. Baby blue to zdecydowanie świetny kolor dla 50-latek.