Jak nosić parkę wiosną, będąc po 50-tce? W Lidlu jest ten uniwersalny model za 100 zł

fot. Instagram @frau_mone

Wiosna to taki czas w roku kiedy wyglądając rano przez okno, widzimy piękne słoneczko, a po wyjściu z domu okazuje się, że mimo bezchmurnego nieba, temperatura nie przekracza nawet 10 stopni. Na taką ewentualność zawsze warto mieć ze sobą modową, wiosenną kurtkę. Jakie kurtki oprócz skórzanych ramonesek, trenczy czy jeansowych katan nosimy w tym sezonie? Wiosenna parka dla 50-tek a Lidla to będzie strzał w 10.

Parka – czym różni się od płaszcza?

Parka to rodzaj okrycia wierzchniego, który charakteryzuje się zapięciem na zamek, obszernym kapturem i paskiem lub sznurkiem w okolicy talii. Są jednak również zupełnie proste parki, które nie posiadają ani kaptura, ani wiązania w talii oraz takie, które zamiast zamka posiadają linię guzików. Jak więc rozróżnić je od klasycznych płaszczy? Przede wszystkim po rodzaju zapięcia. Płaszcze często nie posiadają ich wcale, a jedynie zbiera się je w talii za pomocą paska. Inne posiadają natomiast zapięcia w postaci najczęściej dwóch guzików.

Płaszcze od parek można także rozróżnić po charakterystycznych klapach, które posiada zdecydowana większość płaszczy – parki natomiast nie posiadają ich wcale.

Modna wiosenna parka dla 50-tek dostępna w Lidlu!

Lidl to sklep, który ciągle zaskakuje nas swoimi nowościami. Strefa odzieżowa czy wnętrzarska często idealnie wpisuje się w trendy i potrzeby swoich konsumentów. Nie inaczej jest tym razem. Na stronie Lidla możemy bowiem znaleźć damską wiosenną parkę ze stójką za 99 zł. Parka dostępna jest w 3 uniwersalnych kolorach: czerni, beżu i zieleni.

fot. Lidl

Sprawdź także: Miękkie i wygodne sukienki w Lidlu za 35 zł. Idealne na wiosnę i lato dla kobiet po 50-tce

Jak nosić parki na wiosnę?

Parka to rodzaj kurtki bardzo chętnie wybierany jako zimowe okrycie wierzchnie. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę, że lżejsza wersja parki może także znakomicie posłużyć jako kurtka na wiosnę lub jesień. Wiosenna parka dla 50-tek to element garderoby, który dobrze sprawdzi się jako mniej formalny zamiennik klasycznego trencza.

Parka w lżejszej wersji dobrze sprawdzi się jako dopełnienie codziennych stylizacji. Śmiało można ją bowiem zestawić z jeansami czy nawet dresami.