Marynarki w tych kolorach to hit dla 50-tek. Ważny jest też materiał – dodaje klasy

Marynarki dla 50-tek
fot. Instagram @themiddlepageblog

Można z nich wyczarować różne olśniewające stylizacje, zarówno bardzo eleganckie, jak i te bardziej na luzie. To prawdziwy modowy klasyk! Tej wiosny idealne marynarki dla 50-tek mają określone kolory, ale i materiał, który wylansowała przed laty już sama Coco Chanel.

Zobacz również: W tych sukienkach przetańczysz całą noc! Oto modne i kolorowe modele na wesele dla 50-latek

Oda do wiosny. O tej porze roku królują jasne i pastelowe kolory

Wraz z cieplejszymi dniami chętniej sięgamy po tak zwane radosne kolory, a nie ma lepszej pory roku niż wiosna, jeśli chodzi o wszelkie pastelowe odcienie. Wyglądają one lekko, delikatnie, a przy tym są jednak stonowane, dlatego też wciąż eleganckie.

Modne marynarki dla 50 tek- na wiosnę to te w kolorze jasnożółtym, lawendowym i seledynowym. Jeśli zestawimy je z białymi spodniami palazzo, to zyskamy stylizację iście wiosenną, ale też bardzo elegancką. Tym razem stawiamy na modele dopasowane ze wcięciem w talii, za to z nieco szerszymi ramionami.

Są jeszcze dwa inne aspekty, które nawiązują do estetyki uwielbianej przez Coco Chanel. W tym sezonie liczą się zdobne detale i niesamowicie stylowy materiał.

Zobacz też: Idealny kształt okularów przeciwsłonecznych dla 50-latek? Kocie oczy są bezkonkurencyjne, ale klasyka też jest modna

Marynarki dla 50-tek w stylu Chanel. Ponadczasowy tweed

Gorącym trendem jest tweed, materiał wylansowany przez legendarną projektantkę. Powrócił on w wielu odsłonach, zarówno pod postacią bieli, czerni, pepitki, jakże charakterystycznej dla domu mody Chanel, jak i w wariancie pastelowym. Tweed wygląda bardzo stylowo i ma w sobie małą nutkę retro. Jeśli postawimy na tweedowy komplet ze spódnicą, to da to bardzo elegancki efekt. Jednak tweed możemy też nieco „unowocześnić” łącząc go z jeansami lub białymi spodniami.

Ważnym detalem są guziki, które zdecydowanie powinny się wyróżniać! Modne tweedowe marynarki mają duże i bardzo zdobne guziki, np. złote lub srebrne. To właśnie one dodają marynarkom nieco klimatu retro, powinny one być wręcz widoczne z daleka.