Prosto z mody męskiej do szaf 50-tek. To zaskakujący trend na wiosnę 2023

kamizelka
@anantolinfifty

Garnitur damski w modzie ma wyjątkową historię. Kobiety wręcz musiały go sobie „wywalczyć”. Gdy już przestał być męskim atrybutem, na stałe wszedł do mody damskiej. Teraz czerpiemy jeszcze z jednej jego części, która do tej pory nie była popularna wśród kobiet. Kamizelka to gorący trend dla 50-tek.

Zobacz też: To prawdziwa ikona dla 50-tek. Sekrety stylu Jennifer Aniston

Różne wcielenia garnituru damskiego

Garnitur damski to stylizacja uniwersalna i ponadczasowa. Idealna do pracy, ale i na inne okazje. Niezmiennie cieszy się dużym uznaniem, jednak wciąż przechodzi pewne metamorfozy. Przez długi czas funkcjonował w wariancie: dopasowana marynarka i proste spodnie z kantem. Później wyparły je cygaretki odsłaniające kostki, takie też najczęściej wybiera księżna Kate. Później projektanci wylansowali garnitury oversizowe, z bardzo luźnymi marynarkami, które uwielbiały blogerki modowe.

Tej wiosny mamy kolejny trend: marynarki nieco bardziej taliowane i spodnie w typie palazzo, czyli o szerokiej nogawce, dopasowanej u góry, ale strategiczny jest też kolor: pomarańczowy i limonkowy. Takie nosi Ewa Wachowicz i Marzena Rogalska. O ile na ogół do damskiego garnitury dobierałyśmy koszule i t-shirty, to teraz przypominamy sobie o jeszcze jednym elemencie klasycznego garnituru: kamizelce.

Zobacz też: Styl smart casual w wersji 50+. Elegancki, wygodny i ponadczasowy!

Kamizelka to gorący trend dla 50-tek

Z tym elementem garnitur wygląda jeszcze bardziej elegancko. Warto się do niego przekonać, ponieważ jest niezwykle stylowy. Trzyczęściowy garnitur prezentuje się bardzo oryginalnie, ale to wciąż stylizacja klasyczna, dlatego też będzie świetna na okazje typu komunia, chrzciny i wesele. To świetna alternatywa dla sukienki! W tym przypadku warto też zainspirować się trendami na kolory pastelowe: lawendowy i baby blue. Są subtelne i adekwatne do sytuacji i pory roku. Kamizelka może być wykonana z tego samego materiału, albo w tym samym kolorze, choć na tym polu można nieco poeksperymentować. Nie potrzeba zakładać pod nią już bluzki czy koszuli. Całość to niezwykle szykowny zestaw.