Kiedyś były hitem, dzisiaj są absolutnym obciachem! Te fryzury dodają 50-latkom nawet 10 lat

Postarzająca fryzura
Shutterstock

Niektóre fryzury dla 50-latek potrafią zdziałać wiele dobrego, pięknie podkreślając urodę i nadając młodzieńczy wygląd. Niestety, niektóre cięcia mogą dawać zupełnie odwrotny efekt. Kluczowa tutaj jest również koloryzacja. Oto stylizacje włosów, które raczej nie sprawdzą się u kobiet w dojrzałym wieku i lepiej ich unikać. 

Zobacz także: Nosiłaś je jako 20-latka, teraz powracają do mody! Gorące trendy PRL-u, które robią szał

Postarzające fryzury dla 50-latek: zła koloryzacja i tandetny rodzaj balejażu

Zacznę od koloryzacji postarzających. U pań 50+ jasny odcień platyny może nie wyglądać zbyt dobrze. Podkreśli wszelkie niedoskonałości skóry oraz zmarszczki. Z kolei w zbyt ciemnym kolorze praktycznie nikt nie prezentuje się dobrze. Przyciemnia on całą twarz i dodaje jej zmęczenia, co nie jest atrakcyjne. Uważać trzeba też na balejaż, ten współczesny sprawia, że różne odcienie włosów płynnie między sobą przechodzą. Natomiast na początku tego wieku ogromną popularnością cieszyła się wersja z mocno kontrastującymi pasemkami, co teraz kojarzy się z tandetą i do tego bardzo postarza.

Postarzające fryzury dla 50-latek, fot. Shutterstock

Zobacz także: Sukienki na komunię wnuka dla 50-tek. Te kreacje są wygodne, kobiece i ponadczasowe

Idealnie ułożone włosy mogą być postarzającą fryzurą dla 50-latek

Kolejny trend sprzed paru lat, który był pożądany, a teraz właśnie jest uważany za postarzającą fryzurę dla 50-latek. Mowa tutaj o idealnie przygładzonych i ułożonych włosach, szczególnie przy tych dłuższych nie jest to dobre rozwiązanie. Obecnie artystyczny nieład sprawdza się najlepiej. Również przy długich pasmach, duże, perfekcyjnie spięte koki są absolutnie passe. Panie po pięćdziesiątce wyglądają w takich fryzurach, jakby wyrwały się z innej dekady i to chyba niekoniecznie zamierzony efekt. 

Kultowa trwała, ale czy faktycznie tak kultowa? 

Trwała kojarzy się chyba najbardziej z latami 80. i 90. poprzedniego wieku. Wtedy kobiety masowo decydowały się na drobne loki, bez względu na swój wiek i długość włosów. W 2023 roku jest ona zaliczana jako postarzająca fryzura dla 50-latek. Wyjątkowo źle prezentuje się na krótkich cięciach. Jeśli chcesz mieć kręcone włosy lub je masz naturalnie, postaw na wariant z luźniejszym skrętem i np. krótki bob, znakomity dla loków. Wiadomo, moda z poprzednich dekad teraz powraca w wielkim stylu, ale trend na trwałą, póki co się do nich nie zalicza i może tak jest lepiej.

Niemodna fryzura dla dojrzałych pań, fot. Shutterstock

Zobacz także: Te sukienki doskonale leżą na 50-latkach, a kosztują niecałe 50 zł! Modele z wyprzedaży niezbędne wiosną