Narty wiosną? Seniorom polecamy te miejscówki z gwarancją śniegu

Wiosna nie kojarzy nam się ze śniegiem i wyjazdami na narty. Jednak w niektórych miejscach w Europie możemy cieszyć się zimowymi warunkami jeszcze wiosną. Jeśli marzysz o aktywnym urlopie na nartach w kwietniu lub po prostu podziwianiu niesamowitych górskich widoków, sprawdź najlepsze resorty, które zapewnią nie tylko dostęp do różnorodnych tras narciarskich, ale także rozbudowaną infrastrukturę hotelową, przyjazną także dla seniorów.

Najpopularniejsze kierunki na narty

Zimowe warunki nie są powszechnym zjawiskiem w kwietniu, więc jeśli chcemy doświadczyć śnieżnego puchu wiosną, musimy szukać trochę dalej poza granicami Polski. Najchętniej wybieranym kierunkiem są Alpy, a dokładniej części leżące w Szwajcarii i Francji. W pierwszym kraju spotkamy się z resortami takimi jak Saas-Fee czy Matterhorn Glacier Paradise. Tam warunki do jazdy panują prawie przez cały rok, natomiast ilość tras zjazdowych zachwyca nie tylko jakością, ale i różnorodnością, dzięki czemu mogą  z nich korzystać osoby w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania. Ponadto miejsca te oferują nam szeroką gamę atrakcji, takich jak podziemna kolej czy najwyżej położoną stację kolejki linowej. Warto zauważyć, że miejsca te zapewniają szereg propozycji dla rodzin z dziećmi, zwłaszcza w przypadku pobliskich ośrodków Saas-Grund czy Saas-Almagel, a także seniorów. Każda osoba, bez względu na wiek może poczuć się tam dobrze i mile spędzić czas. Klimatyczne hotele ze SPA, dostosowane do ludzi w każdym wieku, także seniorów, umożliwiają także relaks np. na basenie, a także rozkoszowanie się lokalnymi specjałami w restauracjach.

Drugim krajem, o którym wspomnieliśmy, jest Francja, a dokładniej mowa tutaj o ośrodkach Les 2 Alpes oraz Val d’lsér. Oba resorty położone są w niewielkiej odległości od lodowców, co umożliwia korzystanie z tras prawie przez cały rok. Ponadto w trakcie zjazdów możemy doświadczyć zachwycającej panoramy Alp.Ponadto nowoczesna infrastruktura, w tym duża ilość wyciągów i szybkie gondole, sprawiają, że poruszanie się po terenach tych ośrodków jest znacznie sprawniejsze niż jeszcze kilka lat temu. Jest to kolejne miejsce, które z pewnością będzie dobre także dla osób starszych. Warto zauważyć, że obie lokalizacje oferują bogatą bazę noclegową, dzięki czemu nie musimy się martwić o wielogodzinne poszukiwanie idealnego hotelu w znośnej odległości. Więcej wskazówek znajdziemy także na stronie: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/gdzie-na-narty-w-kwietniu-osrodki-z-gwarancja-sniegu. Bez wątpienia jest to miejsce, w którym senior może odpocząć i nacieszyć się zimową aurą.

A może Włochy?

Jeżeli szukasz narciarskich wrażeń, najlepszym kierunkiem mogą okazać się Włochy, a dokładniej znajdujące się w Południowym Tyrolu lodowce. Dzięki pokrywie lodowej wznoszącej się nad doliną rozgraniczającą Austrię i Włochy warunki do jazdy są idealne nawet dla początkujących czy osób starszych. W tym miejscu mamy możliwość jazdy na nartach od początku września aż po początek maja. Wiosenny wyjazd z pewnością będzie niezwykłe w otoczeniu włoskich Alp. Dodatkowym atutem jest możliwość zjazdu ośmiokilometrowym szlakiem.

Do dyspozycji narciarzy ośrodek Schnalstaler Glacier oddaje 18 stoków, w tym niebieskie, czerwone i czarne oraz 11 wyciągów, do których zalicza się również:

  • kolejka gondolowa Wal Senales;
  • wyciąg orczykowy Finali;
  • wyciąg krzesełkowy Grawand;
  • wyciąg krzesełkowy Gletschersee.

Ponadto spotkamy się tutaj z ciekawymi opcjami zakwaterowania w różnych odsłonach od tych nieco bardziej klimatycznych przez rodzinne aż po typowo sportowe. Ostatni z nich położony jest na wysokości 3212 metrów, a dokładniej znajduje się na obszarze lodowca Senales. Jednak warte tutaj są nie tylko atrakcje dla sportowców, ale również zapierające dech w piersiach krajobrazy. Wszechobecne punkty widokowe znacznie ułatwiają czerpanie korzyści ze spokoju i ciszy. Możliwość korzystania z wyciągów, sprawia, że podziwianie widoków jest możliwe także dla seniorów. Nie trzeba uprawiać żadnych sportów zimowych, by zapewnić tu sobie rozrywkę i miło spędzić czas. Można rozkoszować się relaksem na basenie czy jacuzzi, a także spróbować lokalnej kuchni.

Polisa narciarska – jaką wybrać w 2023?

Decydując się na wyjazd na narty, warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu. Może być ono przydatne także, gdy nie zamierzasz szusować po stoku. Do grona niezbędnych elementów wchodzi zarówno specjalistyczne wyposażenie, jak i kompleksowa polisa narciarska. Jej zakres należy dopasować do naszych indywidualnych potrzeb na czas danego wyjazdu. Jednak w skład podstawowego pakietu powinno wchodzić:

  • pokrycie kosztów leczenia;
  • assistance;
  • NNW;
  • OC w życiu prywatnym.

Dodatkowo możemy sięgnąć po rozszerzenia w postaci ubezpieczenia bagażu czy sprzętu sportowego. To szczególnie ważny krok w planowaniu urlopu, jeśli decydujemy się na aktywny wypoczynek. Wybierając się na wyjazd za granicę na narty z podopiecznymi, należy również pomyśleć o ich bezpieczeństwie. W tym pomoże nam artykuł: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/dziecko-na-nartach-jak-przygotowac-sie-do-wyjazdu.