Piękne spojrzenie w wiosenne dni! Ten makijaż dla opadającej powieki doceni każda 50-tka

fot. @petradieners

Kształty oczu są tak różnorodne, że trudno jest wskazać jeden, uniwersalny makijaż, który pasowałby każdej kobiecie. Bardzo często spotykanym zjawiskiem, a zarazem zmorą wielu z pań, są opadające powieki. Również z takim kształtem oczu da się bezproblemowo wyczarować piękne spojrzenie. Ten makijaż dla opadającej powieki wygląda zjawiskowo i jest idealny dla kobiet po 50-ce.

Makijaż dla opadającej powieki: trik dla każdej 50tki!

Opadające powieki są bardzo często spotykane. Wiele kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich także to dotyczy. Bardzo szybko da się jednak sprawdzić, czy posiada się taki kształt oczu. Wystarczy stanąć na wprost lustra i zwrócić uwagę na górne powieki – jeśli są zasłonięte, to znaczy że są opadające. Warto również wspomnieć, że wraz z wiekiem może się to pogłębiać, dlatego panie po 50-ce często stawiają na makijaż dla opadającej powieki.

Sprawdź: Skórzane buty Lasocki na wyprzedaży CCC. To hit na wiosnę!

Jeśli chodzi o makijaż, opadająca powieka potrafi być bardzo problematyczna. Cechą charakterystyczną jest, że cienie do oczu bardzo często zbierają się w jedną linię, która jest załamaniem opadającej powieki. Nie oznacza to jednak, że wykonanie pięknego makijażu jest niemożliwe – wręcz przeciwnie. Warto zaopatrzyć się w eyeliner oraz białą lub cielistą kredkę – te dwa kosmetyki to prawdziwi przyjaciele każdej kobiety z opadającą powieką. Z ich pomocą można szybko stworzyć makijaż, przy którym w ogóle jej nie widać. Sposób wykonania przedstawiła blogerka, Denise Boomkens, Pokazuje ona kształt kreski namalowanej eyelinerem na opadającej powiece. Instagramerka używa również białej kredki na linię wodną oka, która doskonale je otwiera. Efekt końcowy powala i z pewnością zainspiruje wiele kobiet po 50-ce!

Poznaj: 3 półdługie fryzury dla 50-tek. Wyszczuplają twarz i odmładzają!

Makijaż dla 50-latki z opadającą powieką

Eyeliner oraz biała lub cielista kredka to must have w kosmetyczce każdej 50-latki, która posiada opadającą powiekę. Nie są to jednak jedyne patenty na udany makijaż. Przede wszystkim warto pamiętać o odpowiedniej kolorystyce makijażu. Zbyt ciężkie kolory mogą dodatkowo przytłoczyć powiekę i wywołać negatywny efekt. Dobrym patentem jest nałożenie na powiekę neutralnego cienia w odcieniu skóry, a na zewnętrzny kącik w odcieniu tęczówki. Doskonale otworzy to oko. Nie wolno zapominać także o tuszu do rzęs, w przypadku opadającej powieki lepiej jest jednak postawić na ich wydłużenie, aniżeli pogrubienie. Dobrze sprawdzą się kępki, rzęsy na pasku lepiej jest jednak odłożyć na bok – mogą wywołać całkowicie odwrotny efekt od zamierzonego i dodatkowo obciążyć powiekę.

Zobacz także: Te sukienki dla figury jabłko maskują brzuszek i podkreślają talię