Piękne, a zarazem eleganckie koszule w kwiaty! Topowe modele dla pań po 50-tce 

Jak wyglądać schludnie?
fot. @petradieners

Kobiety po pięćdziesiątce szukają rozwiązań uniwersalnych takich, które pozwolą na swobodne dokonywanie decyzji, szczególnie dotyczy to kwestii wyboru ubrań. Bardzo często kupują takie ubrania, które pozwolą na stworzenie klasycznych stylizacji pasujących do każdej sytuacji zarówno tej bardziej, jak i mniej oficjalnej. Bez wątpienia takim właśnie wyborem są koszule damskie, które doskonale sprawdzą się w każdym połączeniu.

Modne koszule w kwiaty – elegancko i romantycznie

Koszule damskie to bardzo praktyczna część damskiej garderoby. Są chętnie wybierane przez kobiety w różnym wieku, zarówno te młodsze, jak i te dojrzałe po pięćdziesiątym roku życia, które kochają klasę i elegancję. Panie szukające rozwiązań idealnie nadających się zarówno do pracy czy na wesele, jak i na co dzień, coraz częściej zamieniają zwykłe bluzki na koszule, przy tym wybierając klasyczne fasony czy też ostatnio modne kwiatowe wzory. Te ostatnie stanowią mocno podkreślający akcent i dodają całej stylizacji romantycznego, a zarazem świeżego wyglądu.

Ważnym elementem damskiej koszuli w kwiaty, a wręcz jej podstawą jest tło, na którym jest umieszczony wzór. Może ono być w różnych kolorach, od białego po kolorowe, czy nawet czarne. Najczęściej jednak dojrzałe kobiety wybierają klasyczne białe, czy pastelowe kolory, które idealnie wpasowują się w każdą sytuację. Również kwiaty na koszuli mogą być w różnych barwach i kształtach, duże lub drobne. Ułożone w powtarzające się wzory lub rozrzucone pojedynczo na koszuli, same bądź ozdobione pąkami czy liśćmi. Kwiaty na eleganckiej koszuli to bardzo kontrastowe połączenie, które z jednej strony odejmuje kwiatom delikatność, a z drugiej zaś dodaje lekkości i świeżości koszuli.

Koszule w kwiaty na wesele

Koszulę damską w kwiaty można założyć do niemal każdej stylizacji. Zarówno do codziennego stroju, jak i na okazjonalne wyjścia. Coraz częściej koszule w kwiaty zastępują dotychczasowe kreacje weselne. Do niedawna na wesela wybierane były jedynie eleganckie suknie z motywem kwiatowym. Obecnie coraz częściej kobiety decydują się na skromne, a zarazem eleganckie połączenie kwiatowej koszuli z dopasowaną jednokolorową spódnicą czy też spodniami. Jest to coraz chętniej wybierana alternatywa dla sukni kupowanych zazwyczaj na jedną okazję. Takie zestawienie kreacji weselnej jest klasyczne, eleganckie i skromne, a zarazem uniwersalne, które z pewnością przyda się również na inne wyjścia.

Z czym nosić koszule w kwiaty?

Koszule damskie w kwiaty można nosić na bardzo wiele sposobów, łącząc je z różnymi częściami garderoby. Doskonale sprawdzają się w połączeniu jednakowo z eleganckimi spodniami czy też jeansami, czy legginsami. Można je założyć w połączeniu z kurtką, żakietem, marynarką czy swetrem, a nawet kamizelką. Jeżeli chodzi o zestawienie z dołem ubioru, najpopularniejsze są dwa połączenia. Pierwsze połączenie koszuli w kwiaty z jednolitym , stonowanym dołem, w kolorze klasycznym czarnym lub w odcieniu kwiatów. Drugie połączenie jest bardziej wyraziste i kontrowersyjne, gdyż polega na zestawieniu kwiatowej koszuli z dołem we wzory geometryczne czy też cętki lub kropki. Jest to odważne połączenie, wykazujące się charakterem, spontanicznością i odwagą.

Dojrzałe panie po pięćdziesiątym roku życia najczęściej wybierają jednak klasyczne połączenia jasnych, eleganckich koszul z ciemnym, lub pastelowym dołem w jednolitej barwie. Wykazują się w ten sposób klasą i stylem. Koszule w kwiatowe wzory są bez wątpienia idealnym rozwiązaniem na każdą porę roku i w każdej sytuacji. Wiosną górują jasne, ciepłe odcienie, które pięknie i wesoło wyglądają w blasku słońca. Natomiast jesienią większość kobiet sięga po stonowane, ciemniejsze kolory.

Ważnym aspektem noszenia koszuli jest ilość zapiętych guzików. W luźniejszej stylizacji można rozpiąć ich więcej, by pokazać kolorowy top. W sytuacji oficjalnej, czy bardziej poważnej, lepiej zapiąć się pod samą szyję i zadbać o prezencję kołnierzyka.

Z czym nosić koszule w kwiaty?

Koszulę w kwiaty można nosić jednakowo z jednokolorowymi spodniami czy spódnicą. Jak również ze wzorzystym dołem w figury geometryczne czy inne nadruki. Sprawdzi się tu zarówno marynarka, jak i sweter czy kamizelka.