Najlepsze fryzury dla 60-tek. Minimum wysiłku, a jakie efekty!

Fryzury dla 60-tek
Fryzury dla 60-tek, fot. @golden_ladies_stylee

Stylizacja i ułożenie włosów jest nie mniej ważne (jeśli nawet nie ważniejsze) od odpowiedniego cięcia i koloru. To jak nosimy nasze fryzury potrafi zdeterminować czy wyglądamy lepiej/gorzej, młodziej/starzej. I chociaż nie ma jednej i pewnej recepty na fryzurę idealną, jest kilka uniwersalnych zasad, które pomagają osiągnąć zamierzony efekt. Oto przykłady pięknych, a niewymagających fryzur dla 60-tek.

Nie zostawiaj włosów samych sobie!

Naturalność jest w modzie, ale czasem nawet jej trzeba odrobinę pomóc! A włosy to akurat ten aspekt naszego wyglądu, któremu często wystarcza minimalna ilość uwagi.
Niezależnie od ich długości, wywinięte końcówki pasują każdej kobiecie – możesz je układać do środka, aby stworzyć subtelnego boba jak z lat 90., albo wywinąć je na zewnątrz na zewnątrz a’la lata 60./70. Taka fryzura stwarza pozory lekkości, a do jej wykonania wystarczy okrągła szczotka i suszarka.

>> Najmodniejsze cięcia 2023 roku! Te fryzury śmiało mogą wybierać panie 50+, żeby odświeżyć wygląd <<

Fryzury dla 60-tek: jak estetycznie upinać włosy?

Upięcia, zwłaszcza u kobiet dojrzałych, potrafią wyglądać bardzo infantylnie, dlatego warto ostrożnie dobierać fryzurę. Kolejnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę to zmieniona (osłabiona) struktura włosa, który, chcąc nie chcąc, nie będzie wyglądał już tak, jak w młodości. Koczki jak najbardziej są dopuszczalne, ale przepięknie wyglądają też niskie upięcia z górnej warstwy włosów Wykorzystaj do tego także eleganckie ozdoby.

Fryzury dla 60-tek: fale na półdługich włosach

Elegancka, gustowna i z klasą. Ta fryzura jest tak ponadczasowa, jak same 60-tki, a w dodatku pasuje niemal każdej twarzy. Duże fale na włosach półdługich są łatwe w stylizacji, wygodne, a do tego na każdą okazję. Możesz je nosić rozpuszczone, albo spinać, ale efekt będzie ten sam – zjawiskowy!

Czytaj na Lafim.pl: To nie model dla 50-tek! Wygląda wulgarnie i jest niepraktyczny