Odmładzająca fryzura dla 50 latki

elements.envato.com

Dobrze wykonane cięcie to sposób na podkreślenie urody. Warto jednak wiedzieć, że odpowiednio dobrana fryzura może odjąć lat. Jaka odmładzająca fryzura dla 50 latki będzie najlepsza? Która z propozycji doskonale wpisuje się w modowe trendy?

Modne fryzury dla 50 latek

Jeszcze kilka lat temu panie w średnim wieku bardzo chętnie decydowały się na trwałą ondulację. Na szczęście to już przeszłość. Trwała nie tylko niszczyła włosy, ale często dodawała lat. Dzisiaj odmładzająca fryzura dla 50 latki może optycznie odjąć naprawdę sporo lat. Jedną z najbardziej klasycznych fryzur, które mają odmładzającą moc jest bob. Bob może być ścięty klasycznie lub asymetrycznie.  Odmładzająca fryzura dla 50 latki to także modny pixie cut. Cechy charakterystyczne dla tej fryzury to mocno wycieniowane, krótkie po bokach i z tyłu oraz trochę dłuższe z przodu i na górze włosy. Panie, które zdecydują się na tę modną fryzurę same mogą zdecydować o długości pasm. Co więcej, pixie cut to fryzura, która daje wiele możliwości stylizacji: pasma można pozostawić w artystycznym nieładzie, gładko zaczesać lub delikatnie podkręcić. Fryzury po 50 często mają grzywkę, która ma naprawdę dużą odmładzającą moc. 

Zobacz też: Sukienki dla pań 50 plus

Odmładzająca fryzura dla 50 latki

Modna fryzura po 50 tce powinna być przede wszystkim dopasowana do kształtu twarzy. Panie o owalnych rysach twarzy powinny stawiać przede wszystkim na fryzury krótkie oraz w typie boba. Mogą także zdecydować się na noszenie długich włosów. W przypadku kwadratowej twarzy polecane są asymetryczne fryzury. Odwrócą one uwagę od masywnej szczęki. Sprawdzają się także postrzępione i lekko rozwichrzone grzywki. Fryzury z grzywką dla 50 latki wszelkiego rodzaju są najbardziej korzystne dla pań, których twarz przypomina kształtem serce. Na fryzurę z grzywką mogą zdecydować się również kobiety, które są właścicielkami pociągłej twarzy. Ciężkich, zakrywających całe czoło grzywek powinny unikać kobiety o okrągłej twarzy. Idealna fryzura dla tych pań to wydłużony bob.

Krótkie fryzury damskie po 50tce 

Dojrzałe kobiety świetnie mogą wyglądać we fryzurach z krótkich włosów. Fryzury z krótkich włosów dla 50 latki są bardzo twarzowe i od lat należą do tych naprawdę modnych. Najbardziej odważne panie mogą zdecydować się „na jeżyka”. Dojrzałe kobiety, które otrzymały zaproszenie na wesele często zastanawiają się jaka fryzura na wesele dla 50 latki będzie najlepsza. Okazuje się, że każda jest odpowiednia pod warunkiem, że pasuje do rysów twarzy.
Kobiety po 50-tce powinny pamiętać, że odmładzającą moc ma nie tylko odpowiednie cięcie, ale także kolorów włosów. Odmładzający efekt dają pasma w jasnych barwach.

Sprawdź: Jaki kolor włosów dla 50-latki?

Odmładzająca fryzura dla 50 latki w pytaniach i odpowiedziach:

Jakie fryzury dla 50 latki?

Dojrzałe kobiety mogą zdecydować się na większość fryzur. Odmładzającą moc ma między innymi klasyczny bądź przedłużony bob oraz pixie cut.

Jaki kolor włosów po 50-tce?

Zdecydowanie najlepszy jest jaśniejszy kolor włosów. Taki efekt dają przede wszystkim wszystkie odcienie blondu. Panie po 50-tce mogą postawić także na włosy w odcieniu jasnobrązowym lub platynowym.