Modne kolory włosów dla 50-tek! TOP 5 odcieni, które odmładzają [ZDJĘCIA]

kolory-fryzur-50
fot. @petradieners

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio dobrany kolor włosów odmładza i sprawia, wyglądamy promiennie. Jakie kolory włosów będą modne w 2022 roku? Które z nich sprawdzą się u kobiet po 50-tce? Sprawdź!

Najmodniejsze kolory włosów dla 50-latek – świetlisty blond

Wiele pań po 50-tce decyduje się na zmianę koloru włosów – przyczyną tego bywają nie tylko pojawiające się gdzieniegdzie siwe włosy, ale też chęć zmiany wyglądu. Jakie kolory włosów odmładzają? Wśród naszych faworytów znajdują się świetliste, ciepłe odcienie blondu. Słomkowy blond z delikatnymi pasemkami prezentuje się bardzo stylowo, świetnie wyglądają w nich panie o jasnej karnacji. Warto zdecydować się dodatkowo na balejaż czy sombre, czyli jaśniejsze pasemka, które sprawiają, że fryzura wygląda bardzo naturalnie.

Kolory fryzur dla 50-tek – czekoladowy brąz

Panie o naturalnie ciemnych włosach świetnie wyglądają w czekoladowym odcieniu brązu. Wokół twarzy warto zachować kilka jaśniejszych pasm, które sprawią, że fryzura nabierze objętości, a buzia będzie delikatnie rozświetlona. Ciepły, głęboki brąz to hit na 2022 rok!

Kolory fryzur dla 50-tek – rudości i miedziane odcienie

Wśród trendów w koloryzacji na wiosnę i lato 2022 wyróżnić należy naturalne rudości. Hitem będą odcienie cynamonowe, miedziane czy marchewkowe. Odchodzimy od intensywnie czerwonych czy winnych odcieni na rzecz tych, które prezentują się naturalnie.

Chłodny, popielaty blond

Chłodne, niekiedy wpadające w popielate odcienie blondu prezentują się bardzo elegancko, najlepiej wyglądają na krótkich czy średnich fryzurach o prostych formach. Tu również warto zdecydować się na trójwymiarową koloryzację z jaśniejszymi pasemkami.

Modne kolory fryzur – chłodny, ciemny brąz

Chłodne odcienie brązu mogą prezentować się niezwykle stylowo. Warto wtedy zadbać o odpowiednią formę i kształt fryzury – najlepsze będą proste, geometryczne cięcia.