Makijaż dla opadającej powieki po 50-tce. Znana wizażystka zdradza swoje triki

fot. Shutterstock Andrew Angelov

Opadająca powieka to coś, z czym zmagają się kobiety w każdym wieku. Z wiekiem, problem ten może się jednak pogłębiać, dlatego szczególnie zauważają go u siebie kobiety po 50-tce. Odpowiednio dobrany makijaż to świetne doraźne rozwiązanie i sposób na zamaskowanie schorzenia. W jaki sposób wykonać makijaż dla opadającej powieki po 50-tce?

Czym jest opadająca powieka?

Opadająca powieka to schorzenie, polegające na zmniejszeniu szpary powiekowej. Jak podaje portal wapteka.pl przyczyn tego schorzenia może być co najmniej kilka. Do najczęstszych należą nadmiar skóry w okolicach powieki, uwarunkowania genetyczne, cukrzyca czy uszkodzenie nerwu okołoruchowego.

Opadająca powieka to coś, z czym mogą zmagać się osoby w każdym wieku. Jest to bowiem schorzenie które może towarzyszyć nam już od urodzenia. Niekiedy jednak opadanie powieki następuje wraz z wiekiem i postępującym spadkiem kolagenu w organizmie.

fot. Shutterstock Andrew Angelov

Zobacz także: Kosmetyczka 50-tki: te produkty to HITY w pielęgnacji i makijażu! Warto mieć je pod ręką

Makijaż na opadającą powiekę

Wiele kobiet posiadających opadające powieki często świadomie rezygnuje z używania cieni czy robienia kresek eyelinerem. Uważają one bowiem, że makijaż ten nie będzie wyglądał dobrze lub wcale nie będzie widoczny. Jedna z makijażystek publikujących swoje porady i tutoriale na Tiktoku, także jest posiadaczką opadającej powieki. Postanowiła ona więc poświęcić odrębny filmik właśnie temu tematowi.

@marciarzyna Tutorial jak malować opadającą powiekę 😊 Mam nadzieję, że się nie gniewasz @Ula Bałdowska że się wymądrzam na Twoim przykładzie 🥺👉👈 #makijaż #makijazowesztuczki #opadającapowieka #dlaciebie #metamorfoza ♬ 10 minutes! Fashionable and bright jazz piano(1127989) – nyansuke

Wizażystka, zdradza na filmiku kilka swoich ulubionych trików na opadające powieki. O czym warto pamiętać podczas wykonywania takiego make up’u? Najważniejszą zasadą, kiedy wykonujemy makijaż dla opadającej powieki jest nakładanie cieni nieco powyżej jej załamania. Wówczas nawet po otwarciu oka, kiedy powieka lekko opadnie na część ruchomą – cień będzie nadal widoczny.

Kolejną bardzo ważną zasadą w makijażu dla opadającej powieki jest blendowanie! Posiadaczki takich powiek powinny unikać ostrych granic. Zawsze warto, używając dużego pędzelka, dość wysoko rozblędowywać nałożone cienie. Ostatnia, ale nie mniej ważna zasada, to rzęsy! Długie rzęsy to przyjaciel każdej kobiety z opadającą powieką. Doklejenie sztucznych rzęs pomaga bowiem optycznie otworzyć oko i nadać mu wyrazu.