Liftingujący makijaż dla 50-tek. Ten prosty trik unosi powiekę!

Liftingujący makijaż dla 50-tek
Liftingujący makijaż dla 50-tek, fot. Shutterstock

Kobiety dojrzałe, które nie czują się pewnie w makijażu często z niego rezygnują lub wykonują go w bardzo podstawowej wersji – i nie ma w tym nic złego! Jest jednak kilka „trików”, które nie wymagają ani specjalnych umiejętności, dużej ilości czasu, ani nawet specjalnych kosmetyków. Wystarczy znać kilka podstawowych zasad, które przybliżymy w artykule poniżej. To liftingujący makijaż dla 50-tek!

Korektor działa cuda. Tak uniesiesz powiekę!

Do podstawowych kosmetyków, które muszą się znaleźć w kosmetyczce wiele kobiet zalicza podkład (lub wszelkiego rodzaju kremy wyrównujące kolory), puder, mascarę, produkt do brwi i korektor. Chociaż ten ostatni dla części kobiet wciąż pełni funkcję maskującą, nakładany na wszelkiego rodzaju niedoskonałości, ma też inną zaletę – potrafi delikatnie „zmienić” rysy twarzy.

Należy go wybierać zawsze w odcieniach jaśniejszych niż twoja karnacja, ale ze zgodnymi tonacjami. Dzięki temu możesz optycznie wysmuklić, unieść twarz, a także uwydatnić atuty!

Liftingujący makijaż oka

Za pomocą właśnie korektora łatwo wykonasz lifting okolic oka i skroni!

Jak widać na załączonym materiale, kobieta umieszcza niewielkie ilości korektora w kąciku oka, przy zewnętrznej stronie powieki, tusz pod łukiem brwiowym oraz ku skroni. Chociaż efekt jest subtelny, zdecydowanie warto. W perspektywie całego makijażu daje to świetne efekty!

Jak konturować twarz? Liftingujący makijaż dla 50-tek

Jeśli swój codzienny (i nie tylko) makijaż wzbogacasz także o róż i bronzer, ich rozmieszczenie także jest istotne. Warto pamiętać, że różu nie nakładamy już na najwyższy punkt kości policzkowej, a uważniej dopasowujemy jego rozmieszczenie do twarzy. Jeśli chcesz osiągnąć efekt liftingu, podobnie jak korektor, przeciągnij kolor do skroni i bardzo dokładnie wblenduj produkt.

Jak konturować twarz. Liftingujący makijaż, fot. Shutterstock

Zobacz też: Proste i efektowne upięcia na lato. 50-tki wyglądają w nich rewelacyjnie