Modny wygląd i oszczędzanie? Znając te 3 modowe triki wydasz grosze na najgorętsze trendy

Modne ubrania w okazyjnych cenach
@conceptosdeestilo

Obecnie coraz więcej osób poszukuje sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy. Dotyczy to również zawartości szafy. Modne ubrania mogą kosztować bardzo dużo, dlatego sztuką jest, żeby wydać niewiele, a wyglądać perfekcyjnie. Przedstawiam trzy triki, które pozwalają na osiągnięcie takiego efektu. Warto też zaznaczyć, że są one nie tylko praktyczne i przyjazne dla portfela, ale także pomagają w dbaniu o środowisko. 

Zobacz także: Te cięcia postarzają nawet o 15 lat! Są już niemodne i kiczowate

Szafa kapsułowa, czym jest i jak ją stworzyć?

Termin szafa kapsułowa w ostatnim czasie stał się bardzo popularny. Ma to zdecydowanie związek z panującą sytuacją i wysokimi cenami wielu rzeczy. Dlatego każdy szuka możliwości oszczędzania, a koncepcja szafy kapsułowej sprawdzi się w tym idealnie. Polega ona na posiadaniu niewielkiej ilości ubrań, które będą na tyle uniwersalne, że można je założyć na wiele okazji, przez cały rok.

Robiąc przegląd i porządki w swojej garderobie, należy skupić się na rzeczach w neutralnych kolorach, łatwych do tworzenia stylizacji na różne okazje. Najlepiej pozostawić od 2 do 4 części z każdej kategorii takiej jak np. sukienki, spodnie, bluzki itp. Tutaj dobrym rozwiązaniem będzie stawianie na rzeczy dobrej jakości, które posłużą przez kilka sezonów. 

ubrania w szafie kapsułowej
elements.envato.com

Polowanie na okazje. Promocje w sklepach mogą być obłędne

Od czasu do czasu w popularnych sieciówkach rozpoczynają się wyprzedaże i faktycznie ubrania kosztują grosze. Dobrze jest planować z wyprzedzeniem i np. kupić strój letni zimą, gdy jego cena jest mocno obniżona. Odnosi się to szczególnie do kurtek, płaszczy i botków, są to rzeczy zazwyczaj droższe, więc upolowanie ich w promocji pomoże w zaoszczędzeniu.

Wiele sieciówek nawet teraz prowadzi takie wyprzedaże i pomimo tego, że zbliża się wiosna, warto pomyśleć o majaczącej się w oddali jesieni. Trzeba też pamiętać, żeby nie popadać w skrajność, a najważniejszym aspektem jest zastanowienie się, czy faktycznie dana rzecz się przyda. Tutaj idealne połączenie da łowienie okazji z opisaną wyżej szafą kapsułową. 

ubrania z wyprzedaży
elements.envato.com

Zobacz także: Działa lepiej niż zabieg kosmetyczny za kilkaset złotych! Odmładzający i prosty trik

Zakupy w marketach i second-handy. Tam modne ubrania są za bezcen

Ubrania z marketów mogą kojarzyć się ze słabszą jakością, ale to już przeszłość. Teraz propozycje z Lidla, Biedronki czy Pepco są solidne i mogą wytrzymać kilka sezonów, wszystko zależy od ich użytkowania.

Innym, fantastycznym rozwiązaniem na oszczędzanie są second-handy. W sklepach z odzieżą używaną często zdarzają się modowe perełki za ułamek ceny. Znajdą się tam rzeczy nawet od największych modowych marek na świecie i to niekiedy tylko za kilkadziesiąt złotych. Popularność zyskują też platformy typu Vinted, gdzie ludzie sprzedają swoje stare ubrania i często proponują bardzo atrakcyjne ceny za modne sukienki, spodnie lub buty. 

rozsądne zakupy
elements.envato.com

Zobacz także: Tanie sukienki dla 50-latki na każdą okazję. Te modele nadają blasku i odejmują lat!