Jak się odmłodzić za pomocą fryzury? Poznaj proste zasady i przykładowe cięcia

fryzury odmladzajace
fot. @stylee_50

Fryzura ma niezwykłe znaczenie i mocno wpływa na nasz ogólny wygląd. Z tego powodu przy wyborze cięcia dla nas, trzeba kierować się nie tylko tym, co nam się podoba, ale też rozważyć czy będzie to pasować do naszego kształtu twarzy i rodzaju urody. Dobrze dobrane cięcie może zdziałać cuda, a nawet wizualnie odjąć lat. Na jakie odmładzające fryzury warto się zdecydować?

Odmładzające fryzury: ważne zasady przy doborze cięcia dla siebie

Fryzura może odmłodzić, ale to samo cięcie może jednej kobiecie odjąć lat, a drugiej wręcz przeciwnie. Bardzo istotne jest dopasowanie fryzury do kształtu twarzy. Przykładowo, panie z twarzą okrągłą powinny stawiać na cięcia, które optycznie wysmuklą twarz. Z kolei kobiety o twarzach mocno zarysowanych, np. kwadratowych lub prostokątnych, mogą próbować złagodzić rysy za pomocą włosów cieniowanych. Istotne są również proporcje części twarzy. Z pomocą często przychodzą tutaj grzywki, które mogą mocną wpłynąć na wygląd całej twarzy. Najbardziej uniwersalne są grzywki asymetryczne, np. na boki lub zaczesane na jedną stronę. Są idealne dla pań z wysokim czołem, ale mogą też złagodzić mankamenty twarzy, np. długi lub szeroki nos. Odmładzające fryzury to także często te, które dodają objętości. Jeśli masz cienkie włosy to warto postawić na cieniowane kosmyki, a także krótkie cięcia.

Czytaj też: Te buty działają cuda! Wyszczuplają łydkę i wydłużają nogi. Są idealne dla pań po 50-tce

Fryzury, które odejmą lat

Panie po 50-tce często decydują się na krótkie fryzury. Są wygodne, często stylowe, ale również bardzo często odmładzają. Wśród najpopularniejszych jest m.in. pixie cut. Ta odmładzająca fryzura pasuje praktycznie do każdego kształtu twarzy, ale ważne są regularne rysy. W niektórych wypadkach można zdecydować się na grzywkę, np. cieniowaną i asymetryczną u pań z kanciastą twarzą, która złagodzi linie. Do krótkich fryzur można zaliczyć też różne rodzaje boba. Modny jest np. short bob, który najczęściej sięga za linię uszu. To dobra fryzura szczególnie dla kobiet o twarzy owalnej, ale również prostokątnej lub trójkątnej. Wolisz półdługie włosy? Warto zdecydować się na long boba. Tutaj włosy sięgają poza linię brody. Ta fryzura odmładza, a dodatkowo pięknie wyszczupla twarz.

Czytaj też: Te kurtki biją rekordy popularności! Twarzowe modele dla pań po 50-tce

Odpowiednia koloryzacja dla kobiet po 50-tce

Nie tylko rodzaj cięcia jest istotny, ale też kolor włosów. Jeśli zależy ci na wizualnym odmłodnieniu to ma to naprawdę duże znaczenie. Jakie kolory włosów są dobre dla pań po 50-tce? Wielu kobietom z jasną karnacją będzie pasować blond. Modne odcienie to miodowy oraz popielaty blond, ale można też zdecydować się na coś innego. Takie włosy dodadzą blasku twarzy i potrafią odwrócić uwagę od zmarszczek i niedoskonałości. Szatynki oraz brunetki mogą też postawić na bronde, czyli połączenie brązu z blondem. Szczególnie efektownie wyglądają długie, odmładzające fryzury z tą koloryzacją. Nie chcesz zmieniać koloru włosów? Postaw na delikatne refleksy, jasne lub ciemne, zależnie od twojego naturalnego koloru.

Czytaj też: Te kolory włosów odmłodzą twarz, dodadzą blasku i świeżości! Idealne dla kobiet 50+