Fryzury gwiazd po 50-tce! Kożuchowska zachwyca w modnym bobie, a Stenka zadaje szyku w pixie cut

fryzury gwiazd
fot. @malgorzatakozuchowska_

Wiele znanych Polek po 50-tce można uznać za ikony stylu. Mimo swojego wieku wyglądają młodo i z klasą. Wyróżniają się nie tylko stylizacjami, ale przede wszystkim modnymi fryzurami, które odejmują im lat i dodają im często pazura! Fryzury gwiazd po 50-tce, a także po 60-tce mogą być inspiracją dla wielu pań w dojrzałym wieku.

Fryzury gwiazd: bob Małgorzaty Kożuchowskiej oraz Ewy Kasprzyk

Krótkie włosy obcięte na boba nie przestają być modne i cieszą się niezwykłą popularnością i to wśród kobiet w każdym wieku. Na taką fryzurę zdecydowała się Małgorzata Kożuchowska. Znana aktorka ma klasycznego boba, o długości mniej więcej do brody, z przedziałkiem na środku lub po boku. Kożuchowska najczęściej ma proste, rozpuszczone włosy, ale niekiedy są one też lekko falowane. W obydwu wersjach prezentuje się naprawdę pięknie! Szczególnie że Kożuchowska ma owalną twarz, więc może eksperymentować z różnymi cięciami i prawie w każdej będzie wyglądać dobrze. Fryzura bob dodaje aktorce dziewczęcości i uroku oraz oczywiście wizualnie odejmuje lat. Na takie cięcie zdecydowała się również Ewa Kasprzyk. Aktorka ma lekko prostokątną twarz, dlatego bob kończący się poniżej brody, łagodzi rysy i dodaje kobiecości.

Czytaj też: Sukienki w kwiaty królują u 50-tek. Są kobiece, z klasą i na każdą okazję

Krótka fryzura Danuty Stenki

Danuta Stenka to kolejna ikona stylu. Aktorka od wielu lat ma bardzo krótkie włosy. Potocznie określamy taką fryzurę: „na chłopczycę”. Mimo tej nazwy można w niej wyglądać bardzo kobieco i stylowo! I tak właśnie jest w przypadku znanej aktorki. Stenka ma fryzurę pixie cut. Charakteryzuje się ona tym, że z przodu włosy są dłuższe, zazwyczaj uniesione do góry, a po bokach i z tyłu dużo krótsze. Aktorka w dodatku układa je asymetrycznie, co dodaje jej zadziorności i pazura. Danuta Stenka wygląda w tej fryzurze bardzo stylowo i nowocześnie. Oczywiście ta fryzura odejmuje jej wizualnie lat.

Czytaj też: CCC wyprzedaje skórzane buty Lasocki za mniej niż 70 złotych! Ten model to HIT na wiosnę 2023

Dla kogo pixie cut? To idealne cięcie dla pań o symetrycznych rysach oraz owalnym lub prostokątnym kształcie twarzy. Zaletą tej fryzury jest nie tylko to, że odmładza, ale także fakt, że można ją prosto stylizować na różne sposoby. Przykładowo takie włosy można zaczesać na gładko, w eleganckim stylu lub postawić na lekko rozczochrane kosmyki, które dodadzą zadziorności.

Długie włosy Małgorzaty Rogalskiej i Katarzyny Dowbor

Niektóre znane Polki po 50-tce stawiają na dłuższe fryzury. Dobrym przykładem jest Małgorzata Rogalska. Znana dziennikarka zachwyca swoimi blond włosami, które kończą się poniżej linii ramion. Ponadto są falowane, co jeszcze bardziej dodaje Rogalskiej uroku i kobiecości. Czasem są bardziej starannie ułożone, a niekiedy przypominają niesforne surferskie fale w stylu Jennifer Aniston. Taka fryzura wizualnie odejmuje lat i dobrze pasuje do trójkątnej twarzy dziennikarki.

Długie włosy od lat ma również Katarzyna Dowbor. Ona też stawia na fryzurę kończącą się poniżej ramion. Ponadto zazwyczaj ma przedziałek z boku, który świetnie pasuje do jej owalnej twarzy.

Czytaj też: Sukienki dla figury jabłko skutecznie zamaskują brzuszek i uwidocznią talię! Poczuj się kobieco

Q&A

Jakie fryzury noszą gwiazdy?

Znane aktorki, dziennikarki, piosenkarki noszą bardzo różne fryzury. Wiele z nich decyduje się na modnego boba tak jak Małgorzata Kożuchowska albo odważne pixie cut jak Danuta Stenka. Niektóre gwiazdy stawiają jednak na dłuższe włosy tak jak np. Małgorzata Rogalska.

Jakie fryzury dla 50-latek?

Panie po 50-tce mogą zainspirować się znanymi Polkami. Na ich przykładzie widać, że kobiety po 50-tce, a nawet 60-tce, mogą wyglądać pięknie w bardzo wielu różnych cięciach, zarówno krótkich, półdługich, jak i długich. Fryzury trzeba dobierać przede wszystkim do swojego kształtu twarzy.