50-tkom w tym nie do twarzy! Kolory, które dodadzą 10 lat

fot. @violeta.zuvela

Najczęściej polecamy kolory, które podkreślają urodę i które warto zaprosić do swojej szafy. Jednak tym razem wzięłyśmy na tapet kolory, które dodadzą 10 lat. Szczególnie jeśli źle je wystylizujesz. Czego lepiej unikać po 50-tce? Oto nasz wybór.

Sprawdź: To najlepsze drogeryjne kremy dla 50-latek. Bogate w dobre składniki, skuteczne, a tanie!

Klasyczny i zdradliwy – ten kolor postarza

Ten kolor gości w szafach każdej kobiety i wiele z nas go uwielbia. Nic w tym dziwnego, jest uniwersalny, klasyczny i niesamowicie elegancki. Czerń jednak – nieodpowiednio wystylizowana – może dodać ci lat i postarzeć. Nasze czytelniczki po 50-tce często stawiają na ciemne, stonowane kolory. Bo tak jest łatwiej, ale kluczem są odpowiednie fasony. Całkowicie czarna stylizacja połączona z fasonami niedobranymi do figury może postarzeć i niepotrzebnie dodać lat. Staraj się przełamywać swoje stylizacje kolorami bądź ciekawymi materiałami. Jeśli czarna stylizacja jest u ciebie obowiązkowa, to wybierz np. woskowane spodnie. Ten materiał od razu zaczaruje twój zestaw. Zachęcam jednak do kombinowania i eksperymentowania z kolorami, 50-latki wyglądają pięknie w energetycznych kolorach!

Zobacz też: Lidl sprzedaje sukienki na Wielkanoc za mniej niż 100 złotych! 50-latki błyskawicznie je wykupują

Kolory, które dodadzą lat – nietypowy wybór

Jednym z kolorów, który osobiście uważam za nudny i postarzający, jest granatowy. Wiele kobiet może teraz wybałuszać oczy ze zdziwienia, ale dla mnie ten kolor jest bez charakteru, szczególnie jeśli nie przełamiesz go bielą. Ciemny granatowy nie współpracuje ze zbyt wieloma kolorami. Dobrze prezentuje się z kontrastowymi odcieniami lub z sobą samym. Według mnie daje mało stylizacyjnych możliwości i cały czas kojarzy się z galowym ubiorem. Jeżeli jednak sięgasz po ubrania w tym odcieniu, wybieraj takie modele, które mają w sobie inny kolor. Dobrym przykładem będzie np. granatowa bluzka w kolorowe kwiaty lub białe zdobienia. Wygląda modnie, coś się na niej dzieje, a przy okazji całość ożywi stylizację.

Czytaj więcej o modzie: Spodnie z Action za 30 złotych to wiosenny hit wśród 50-tek! Wygodne, pasują do wszystkiego