3 kolory, których lepiej unikać tej jesieni, zwłaszcza po 50-tce. Postarzają i są bez wyrazu

Niemodne kolory na jesień 2023, fot. @carmen_gimeno
Niemodne kolory na jesień 2023, fot. @carmen_gimeno

Chociaż kalendarzowa jesień jeszcze się nie rozpoczęła, każda kobieta zgodzi się, że nowy sezon już trwa. Dlatego pora odpowiedzieć na pytanie, co będzie się nosić (lub nie) wśród 50-tek w sezonie 2023/4? Te kolory nie są najlepszy wyborem, ale mają swoje modne alternatywy. Sprawdź jakie!

Stare trendy odchodzą do lamusa. Te kolory są passe

Nie ma wątpliwości, który kolor królował poprzedniej jesieni – beż zawładnął trendami, jednak jeśli liczyłaś na powtórkę również w tym sezonie, musimy cię zmartwić, to inny (równie praktyczny) kolor znalazł się na podium. Jest nim szary. Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie ubrania w beżowym odcieniu należy schować w głąb szafy – wystarczy mieć na nie nieco ciekawszy pomysł. Może w połączeniu z intensywnym odcieniem różu lub zieleni?

50-tko, unikaj tego koloru!

Po końcówce lata, która obfitowała w stylizacje pełne wyrazistego różu, jesień to nie pora, kiedy chcesz wybierać mniej charakterystyczne kolory! Dlatego w sezonie 2023/4 nie zobaczymy dużo pudrowego różu. Niezaprzeczalnie jest to piękny i korzystny kolor, jednak (zwłaszcza) kobietom 50+ poleca się znacznie bardziej charakterystyczna fuksja, która podkreśli kobiecość stylizacji, czy najmodniejszy ostatnio odcień barbie pink, który działa na kobiety dojrzałe niczym eliksir odmładzający.

Niemodny kolor na jesień 2023

Kobiety 50+ fenomenalnie prezentują się w wyrazistych odcieniach różu, zieleni, niebieskiego, czy czerwonego, jednak kolor żółty, zwłaszcza jesienią, znacznie bezpieczniej nosić w nieco stonowanej i przygaszonej wersji. Jego musztardowy odcień sprawdzi się fenomenalnie, a pastelowy żółty jest przepięknym i delikatnym wiosenno-letnim kolorem. Jednak kanarkowy żółty, aby dobrze się prezentował, powinien być idealnie dopasowany do urody oraz wystylizowany z pomysłem, dlatego lepiej go unikać.

Nie ma koloru, który jasno można wpisać do kategorii „TAK” lub „NIE”. Wiele zależy od twojego gustu, poczucia estetyki, a przede wszystkim wyglądu (karnacji, koloru włosów, oczu, a nawet tego jak lubisz się malować), dlatego noś to, w czym czujesz się najlepiej.

Czytaj na LaFim.pl: Te spodnie dla 50-latek to hit tej jesieni. Dodają szyku i elegancji, a są wygodne i praktyczne