Wygodne i stylowe krótkie fryzury dla 50-latek! Te modne cięcia odejmą lat i dodadzą pewności siebie

krótkie fryzury dla 50-latki
fot. @carmen_gimeno

Po 50-tce włosy mogą nie być już tak gęste i mocne, dlatego krótkie fryzury są świetnym wyborem w tym wieku. Oczywiście takie cięcia są nie tylko praktyczne, ale również stylowe i wygodne. Jakie są modne krótkie fryzury dla kobiet po 50-tce? Możliwości jest całkiem sporo, dlatego każda kobieta może znaleźć coś idealnego pod kątem dobrego dopasowania do swojej twarzy oraz swojego gustu i stylu.

Krótkie fryzury dla 50-latki: short bob

Jedną z modnych krótkich fryzur jest short bob. Fryzura typu bob jest bardzo modna już od wielu sezonów i doczekała się ogromnej liczby modyfikacji. Short bob to kobiece cięcie, z nutą artystycznego stylu. Czym się charakteryzuje? To włosy, które sięgają za linię uszu. Taka fryzura jest szalenie wygodna i łatwa do układania. Niestety nie pasuje jednak każdemu. Na pewno mogą się na nią zdecydować kobiety z drobną oraz pociągłą twarzą, a także ze smukłą szyją. Powinny unikać jej jednak kobiet, których twarz ma kształt okrągły lub kwadratowy. Krótkie fryzury dla kobiet po 50-tce, takie właśnie jak short bob, mogą odmłodzić o kilka lat i dodać uroku!

Czytaj też: Te kurtki jeansowe dodadzą twoim stylizacjom luzu i modnego charakteru. Idealne dla 50-latek na wiosnę

Bardzo krótkie fryzury dla pań 50+: pixie cut

Jeśli nie obawiasz się bardzo krótkich cięć to możesz postawić na fryzurę typu pixie. Najbardziej znane jest pixie cut. Czasem mówi się, że jest to fryzura na „chłopczycę”. Wyróżnia się tym, że na czubku głowy i z przodu włosy są dłuższe niż z tyłu i po bokach. Pixie cut jest bardzo wygodne na co dzień i pełne klasy. Można postawić na włosy gładko zaczesane, w „grzecznej wersji” albo bardziej zadziorne, z pazurkami oraz asymetryczne. Kom pasuje pixie cut? Najlepiej będą w niej wyglądać panie o okrągłej twarzy i regularnych rysach. Dzięki temu cięciu optycznie wyszczuplą twarz. Pixie cut to dobry wybór dla kobiet pewnych siebie lub tych, które chcą sobie tej pewności sobie dodać i pokazać swoją silną osobowość.

Czytaj też: Pastelowe sukienki wizualnie odmłodzą i dodadzą dziewczęcego uroku! To hit na wiosnę dla pań po 50-tce

krotkie fryzury
fot. shutterstock.com

Krótkie fryzury asymetryczne dla 50-latki: pixie bob

Jak łatwo się domyślić, pixie bob to połączenie pixie cut i boba. Włosy sięgają tutaj do uszu i są wycieniowane. Ta fryzura to dobry wybór dla pań, którym pixie cut wydaje się za krótki lub zbyt męski. W pixie bob włosy ładnie okalają twarz. W dodatku są ułożone asymetrycznie, z przedziałkiem na bok. Ta krótka fryzura dla 50-latek jest łatwa w układaniu, a w dodatku pięknie eksponuje szyję i dekolt. Tak samo, jak w przypadku pixie cut, wysmukla twarz, dlatego to dobry wybór dla kobiet z okrągłą twarz. Dzięki cieniowanym kosmykom mogą się zdecydować na nią również panie z twarzą kwadratową i trójkątną, bo pazurki mogą złagodzić rysy.

Modne krótkie fryzury dla 50-latki na wesele

Wybierając się na wesele, często chcemy zrobić coś innego ze swoimi włosami niż na co dzień. Może wydawać się, że z krótką fryzurą nie mamy zbyt wielu możliwości, ale to nieprawda! Przykładowo, jeśli masz pixie cut, ale na co dzień wybierasz gładką wersję, to na wesele możesz postawić na wystylizowane włosy, np. za pomocą pianki. Można dodać im tym sposobem objętości lub ułożyć je inaczej niż zwykle. Dość sporo można zrobić również w przypadku short boba. Dobrym pomysłem jest upięcie włosów na jedną stronę albo np. urozmaicenie ich jakąś modną, stylową ozdobą.

Czytaj też: Te sukienki ukryją brzuch u 60-tek! Z klasą, kobiece i wiosenne