Usuwanie manicure hybrydowego – jak zrobić to bezpiecznie?

Manicure hybrydowy jest obecnie jednym z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych rodzajów mani w salonach kosmetycznych. Tak ogromnemu zainteresowaniu tą techniką stylizacji paznokci nie można się dziwić, gdyż ma ona wiele zalet. W końcu przychodzi jednak czas na usunięcie hybrydy. Jak ściągnąć ją w domu, gdy wizyta u profesjonalnej stylistki jest niemożliwa? Sprawdź i przekonaj się, że to proste i bezpieczne!

Manicure hybrydowy – za co miłośniczki mani go kochają?

Istnieje kilka powodów. Przede wszystkim jest on znacznie trwalszą alternatywą dla manicure stworzonego przy użyciu klasycznych lakierów. Dobrze wykonana hybryda, na bazie wysokiej jakości produktów, z powodzeniem może zdobić dłonie nawet do 3 tygodni. Jeśli będziesz dbać o stylizację, w tym regularnie nawilżać skórki i całe dłonie, niewielki odrost nie będzie wyglądał nieestetycznie.

Hybryda przychodzi z pomocą wszystkim kobietom, które chcą zapuścić naturalne paznokcie, ale mają z nim problem. Kolejną zaletą manicure hybrydowego jest to, że jest on „lekki” i wygląda bardzo naturalnie. Ponadto ogromny wybór kolorów lakierów hybrydowych sprawia, że każda fanka mani wybierze coś dla siebie.

Manicure hybrydowy – jak go usunąć?

Nawet najpiękniejsza i najtrwalsza stylizacja ma swoją „datę ważności”. W końcu trzeba zdjąć hybrydę, choćby z uwagi na odrost, który w pewnym momencie będzie na tyle duży, że zacznie rzucać się w oczy. Jak ją usunąć? Zacznijmy od tego, czego zdecydowanie nie robić. Nie próbuj zdejmować lakieru hybrydowego na siłę, np. podważając go patyczkiem lub pilnikiem i próbując odspoić produkt od naturalnej płytki. To prosty przepis na mechaniczne uszkodzenie płytki!

Zdejmowanie hybrydy może odbyć się na dwa sposoby – z użyciem acetonu lub frezarki do paznokci. Decydując się na aceton, musisz zaopatrzyć się dodatkowo w folię z wacikiem bezpyłowym, pilnik i patyczek lub striper. Jak przeprowadzić zabieg? W pierwszej kolejności sięgnij po pilnik i spiłuj warstwę topu. Następnie nasącz wacik acetonem, przyłóż go do paznokcia i szczelnie zawiń folią, powtórz procedurę na wszystkich paznokciach. Pozostaw na około 10 minut. Po tym czasie lakier powinien bez trudu zejść z płytki. Jego pozostałości usuń striperem.

Frezarka to uniwersalne urządzenie, które stanowi wspaniałą alternatywę dla acetonu – szczególnie wtedy, gdy nie chcesz stosować środków chemicznych, masz uczulenie lub/i obawiasz się przesuszenia skóry. Jej użycie gwarantuje bardzo szybkie, wygodne i dokładne oczyszczenie płytki. Wybierając odpowiedni frez do hybrydy, pozbędziesz się „przeterminowanego” mani w kilka minut! Jeśli zaopatrzysz się w kolejne frezy, możesz dodatkowo równie szybko i komfortowo opracować skórki, wygładzić wały okołopaznokciowe i wyrównać płytkę, przygotowując paznokcie do kolejnej fantastycznej stylizacji.

Pielęgnacja po zabiegu ściągania hybrydy

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na usunięcie mani hybrydowego przy pomocy acetonu, czy frezarki, zatroszcz się o płytkę. Jeśli nie planujesz kolejnej stylizacji, sięgnij po wysokiej jakości odżywkę do paznokci. W przypadku, gdy chcesz od razu wykonać nowy manicure, zastosuj na koniec rewitalizujący olejek – dokładnie wetrzyj go w skórki. Regularna pielęgnacja sprawi, że Twoje paznokcie będą zdrowe i piękne bez względu na to, czy będziesz je zdobić, czy postawisz na całkowicie naturalny look!