Trend z dawnych lat wraca do łask! Jeans „od stóp do głów” rządzi tej wiosny

fot. @pilardearce

W latach 90. jeans nosili wszyscy. Na ulicach w szczególności królował denim total look. Każda kobieta stawiała na takie stylizacje, bo wyglądały pięknie i przede wszystkim były bardzo modne. Obecnie historia zatacza koło i ten trend wraca jak bumerang. Doceniły go także panie po 50-ce. Wiosną jeans zagości w ich stylizacjach na dobre!

Trend na denim total look: modne stylizacje dla każdej 50-tki

Denim total look to nic innego, jak stylizacja w której królują jeansowe ubrania. Zazwyczaj kobiety stawiają na jeden jeansowy element w swoich strojach. Głównie są to spodnie, do których dobrane są bluzki, bluzy, swetry, czy marynarki w całkowicie odmiennej kolorystyce. Denim total look przełamuje te schematy i udowadnia, że można postawić na cały strój w jednym deseniu i wyglądać zjawiskowo. To trend, w którym łączy się denimową koszulę z takimi samymi spodniami, tworząc modną stylizację. Czy to oznacza, że poszczególne elementy garderoby muszą do siebie pasować kolorystycznie? W żadnym wypadku! Góra stylizacji może być z jasnego jeansu, zaś dół z ciemniejszego. Taki strój także jest stylowy i co najważniejsze wpisuje się w pojęcie denim total looku.

Sprawdź: Sukienki midi dla każdej 50-tki

Wbrew pozorom, nie jest to trend zarezerwowany tylko dla młodszych fanek mody. Kobiety po 50-ce z nostalgią wspominały te modne stylizacje z dawnych lat, więc teraz, gdy znowu są modne, chętnie po nie sięgają i wyglądają zjawiskowo. Jak wiadomo, jeans ma odmładzającą moc, więc jeansowy total look odejmuje lat podwójnie. Trudno się dziwić, że 50-tki tak chętnie sięgają po te stroje.

Zobacz również: Wzorzyste bluzki, które pokochały kobiety po 50-ce

Trend na denim total look: jeans w innej odsłonie

Jeans królujący w całości stylizacji to niezaprzeczalnie trend, z którym tak szybko się nie pożegnamy. Nie każda kobieta lubi jednak dobierać do siebie poszczególnie elementy garderoby lub zwyczajnie nie umie tego zrobić w satysfakcjonujący dla siebie sposób. Denim total look to jednak nie tylko skrzętnie przygotowywane stylizacje z perfekcyjnie dobranymi do siebie częściami stroju. Do tego trendu można zaliczyć również jeansowe sukienki, czy kombinezony. To z pewnością duże ułatwienie dla osób, które chcą nosić jeans. Rozwiązuje problem doboru poszczególnych elementów garderoby, a jednocześnie wpisuje się w najgorętsze trendy. Panie po 50-ce również chętnie stawiają na takie stylizacje.

Czytaj więcej modowych treści na Avanti24.pl