Te czapki to odkrycie sezonu! 50-tki w nich zachwycają!

@fusunlindner

Gdy na zewnątrz robi się chłodno, czas pomyśleć o ciepłych nakryciach głowy. Wśród damskich nakryć głowy jest m.in. beret dla pań po 50-tce. Zdają one egzamin w przypadku pań w bardzo różnym wieku. Z powodzeniem możesz po nie sięgać, jeśli chcesz, aby stylizacja nabrała wyjątkowego charakteru.

@fusunlindner

Berety dla pań po 50-tce

Beret jest obecny w historii mody od wieków. Zaczęto go nosić w średniowieczu. Początkowo był zarezerwowany tylko dla mężczyzn. W renesansie berety nosili mężczyźni, którzy należeli do wykształconych warstw społecznych. Później beret stał się nakryciem głowy pasterzy, robotników i zaciężnych żołnierzy. W wieku XX trafił do mody kobiecej. Przez pewien czas berety niemal zniknęły z wybiegów i ulic. Można było w nich zobaczyć co najwyżej seniorki. Dzisiaj berety powróciły do łask. Stały się modnym nakryciem głowy noszonym przez kobiety w bardzo różnym wieku.  Do wykonania beretów wykorzystywane są dzisiaj bardzo różne materiały. Dużą popularnością cieszą się berety, do wykonania których użyte zostało wełniane sukno lub miękki filc. Charakterystycznym elementem tych beretów jest znajdujący się na ich górze ogonek popularnie zwany antenką.

Beret francuski – bo tak często określa się ten rodzaj beretu – jest nie tylko elegancki, ale też bardzo uniwersalny. Jest nie tylko odpowiedni dla każdej kobiety niezależnie od tego, ile ma lat, ale też może być dodatkiem zarówno do casualowych, jak i eleganckich stylizacji. Plusem beretu wykonanego z filcu bądź sukna jest także to, że jest on bardzo miły w dotyku, nie gniecie się i niezwykle łatwo się układa.

Do produkcji beretów wykorzystywane są też inne materiały. W jesienno-zimowych stylizacjach egzamin bardzo dobrze zdają też moherowe, niesłusznie wyśmiewane berety. Do wyboru panie mają też modele wykonane z mieszanki wełny i akrylu oraz modele w całości wełniane bądź akrylowe. Berety, które można dzisiaj kupić zróżnicowane są też pod względem fasonów. Dzięki temu każda kobieta, która decyduje się na to modne nakrycie głowy może być pewna, że bez trudu znajdzie beret, który doda je urody i będzie pasował do jej stylu.

Sprawdź: w tych spodniach pupa wygląda bosko!

Stylowe nakrycia głowy da 50-tek

Beret to naprawdę bardzo stylowy dodatek do wielu kobiecych stylizacji. Dzisiaj panie mają do wyboru berety nie tylko w różnych fasonach i wykonane z różnych materiałów, ale też w różnych wariantach kolorystycznych. 50-letnie kobiety nie są więc skazane na noszenie wyłącznie czarnych czy granatowych beretów.

Co więcej, te kolorowe są bardzo szykowne. Berety cieszą się tak dużą popularnością, że niemal na każdy sezon projektanci proponują paniom coś nowego. Na beretach pojawiają się różnego rodzaju ozdoby. Mogą to być zarówno kokardy, jak i aplikacje wykonane z cekinów, koralików czy perełek.

Na niektórych modelach pojawiają się też designerskie, skórzane lamówki  w tym samym lub kontrastowym kolorze, co beret. Co ważne, beret dla pań po 50-tce jest nakryciem głowy, które sprawdza się zarówno przy krótkich, jak i średniej długości włosach. Z powodzeniem mogą go nosić także panie z długimi włosami. Dla wielu pań istotne będzie też to, że pod beretem fryzura nie niszczy się tak jak pod czapką. Wykonane z wysokogatunkowych materiałów berety są wytrzymałe i trwałe, na pewno zdadzą egzamin przez kilka sezonów.