TOP 3 modne upięcia dla 50-latek na wiosnę i lato! Wygodne i łatwe do wykonania samemu

50-latka w modnym upięciu
@rebelattitude

Wiosną i latem modne upięcia dla 50-latek cieszą się dużą popularnością. Przy wzroście temperatur, związanie włosów bywa o wiele wygodniejsze. Szczególnie przy dłuższych pasmach. Obecnie najbardziej hitowe są fryzury z artystycznym nieładem, dające naturalny efekt. Oto trzy upięcia, które nie wymagają specjalnych umiejętności oraz dużej ilości czasu. Do tego znakomicie pasują paniom po pięćdziesiątce.

Modne upięcia dla 50-latek: luźny kucyk

Jeśli mowa o modnych upięciach dla 50-latek, na myśl od razu przychodzą stylowe kucyki. Niegdyś najlepszą opcją była wersja idealnie gładka i „przylizana”. Aktualnie na topie są fryzury zupełnie odwrotne. Dojrzałym kobietom świetnie pasują kucyki lekko spięte, nienapinające włosów.

Fryzura wygląda jeszcze lepiej, gdy kilka kosmyków jest puszczona luzem. Mogą być one blisko twarzy, co podkreśli jej naturalne rysy i kształt. Taki kucyk pięknie prezentuje się też przy grzywkach np. kurtynowych, dodającym całemu wyglądowi romantyzmu i kobiecości.

Stylowe koczki. Pasują na wiele okazji

Kolejną fryzurą, która przeszła pewnego rodzaju metamorfozę na przestrzeni dekad, są koczki. Jeszcze kilka lat temu królowały perfekcyjnie upięte włosy, w iście wystawnym stylu. Natomiast wersje obecnie cieszące się największą popularnością są luźno, wręcz niechlujnie związane. Nieco bardziej uporządkowane koczki będą znakomite na oficjalne wyjścia. Nadal są nowoczesne i modne. Możesz je upinać nisko, tuż nad karkiem, ale wyższe koki także są na topie. Podobnie, jak w przypadku kucyków, warto zostawić kilka kosmyków włosów, otaczających twarz.

Proste upięcia włosów, które można wykonać w kilka sekund

Bardzo modne stały się upięcia, gdzie część włosów pozostaje rozpuszczona. Chyba najprostszą opcją jest po prostu spięcie dwóch kosmyków z tyłu głowy. To dziewczęca, ale bardzo stylowa i wygodna fryzura. Będzie pasować zarówno na co dzień, jak i na oficjalne okazje.

Modne, codzienne upięcie, fot. Shutterstock

O stopień trudniejsza jest wersja, gdzie zwykłe kosmyki zastąpisz warkoczami. W obu przypadkach przedziałek powinien znajdować się na środku, żeby dać lepszy efekt. Casualowym upięciem jest też związanie części włosów w kucyk lub koczek, reszta pozostaje wtedy luźna. Takie wygodne uczesanie doda 50-latkom wigoru oraz młodzieńczego sznytu.

Zobacz także: Ten płaszcz na wiosnę to synonim elegancji i dobrego gustu. Ponadczasowy klasyk dla kobiet po 40-tce i 50-tce