Ten podkład nawilża i wygląda niczym druga skóra! Idealny dla 50-tek

podkład do cery suchej dojrzałej
@crazyblondelifeblog

Nieskazitelna, gładka i promienna cera to z pewnością marzenie każdej Pani po pięćdziesiątym roku życia. Od dawna wiadomo, że skóra zmienia się wraz z wiekiem, po prostu się starzeje. Inaczej wygląda cera nastolatki, młodej kobiety w wieku dwudziestu kilku lat, a jeszcze inaczej dojrzałej kobiety po pięćdziesiątce, czy starszej Pani po siedemdziesiątym roku życia. Czy proces ten można spowolnić, tak aby kobieta w wieku pięćdziesięciu lat mogła cieszyć się promienną i gładką cerą? Oczywiście, że tak, jednak takie działania wymagają systematycznej pielęgnacji i odpowiedniego podkładu do cery suchej dojrzałej.

podkład do cery suchej dojrzałej
@crazyblondelifeblog

Podkłady do cery suchej dojrzałej – wybieraj indywidualnie

Wybierając odpowiedni podkład do cery suchej dojrzałej, warto przyjrzeć się jej dokładnie. Bardzo często po pięćdziesiątym roku życia, skóra staje się szorstka i przybiera ziemisty odcień. Charakterystyczne dla skóry dojrzałej są też zmarszczki i przebarwienia. Z wiekiem skóra staje się mniej elastyczna i bardziej podatna na uszkodzenia, dlatego też podkłady odmładzające do cery suchej dojrzałej muszą zostać odpowiednio dobrane do jej potrzeb.

Na te wszystkie wymienione zmiany skórne mają ogromny wpływ różne czynniki zewnętrzne, do których zaliczamy warunki atmosferyczne, promieniowanie UV czy stosowane kosmetyki. Dużą rolę odgrywają również czynniki wewnętrzne takie jak stres, stosowane używki, naturalne procesy zachodzące w organizmie, dieta, czy gospodarka hormonalna, a szczególnie okres menopauzy. Wtedy skóra kobiety staje się bardziej obwisła i często zaczerwieniona, pojawiają się również pękające naczynka. Wszystkie te zmiany są związane ze spadkiem poziomu estrogenów odpowiadających za syntezę kolagenu i odbudowę naczyń krwionośnych. Wymienione objawy można opóźnić, a nawet zredukować stosując odpowiednią codzienną pielęgnację, odpowiedni podkład do cery suchej dojrzałej, a także zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną.

Sprawdź: te skórzane torebki pasują do wszystkiego!

Jakie składniki powinny zawierać podkłady?

Dobrze dobrany podkład dla cery suchej dojrzałej powinien przykrywać niedoskonałości, wyrównywać koloryt skóry, ale przede wszystkim pielęgnować cerę. Warto wybierać podkłady, które działają jak serum naprawcze, regenerując zniszczone komórki. Takie odmładzające podkłady do cery suchej dojrzałej mają w swoim składzie substancje przeciwutleniające, takie jak koenzym Q10, witaminy z grupy A, C, E i flawonoidy. Pielęgnując skórę dojrzałą, trzeba pamiętać również o uzupełnianiu niedoborów kolagenu, kwasu hialuronowego, a także melaniny i elastyny. Te składniki mają bardzo duże znaczenie dla codziennej pielęgnacji, szczególnie ważne są w utrzymaniu odpowiedniego napięcia skóry.

Sprawdź: idealny sweter na jesień i zimę? Oto nasze typy!

Podkład do cery suchej dojrzałej – rodzaje i sposób działania.

Obecnie w sprzedaży jest wiele różnych podkładów do cery suchej dojrzałej. Jednak dużym problemem jest znalezienie odpowiedniego produktu wysokiej jakości. Chociaż większość kobiet z pewnością chciałaby, aby podkłady do cery suchej dojrzałej były jednocześnie odmładzające, wygładzające, nawilżające i tanie. To niestety nie jest takie proste, ponieważ takie połączenie jest po prostu nierealne, chociażby dlatego, że odpowiednio wysoka jakość wiąże się z dość wysoką ceną. Wśród dostępnych w sprzedaży podkładów, możemy, znaleźć różne podkłady do cery suchej dojrzałej, w zależności od specyfiki działania będą one spełniały różne funkcje. Możemy wyróżnić kilka podstawowych rodzajów podkładów do cery dojrzałej suchej:

  • Podkład serum, który działa jak serum naprawcze, zawierający dużą ilość antyoksydantów. Taki podkład nie zapewni doskonałego krycia, ale wykazuje działanie głęboko naprawcze i wygładzające.
  • Kolejny rodzaj to podkład witaminowy, który zawiera d-pantenol zatrzymujący wodę, a także witaminy A, C, E. Dzięki zawartości tych składników, tego rodzaju podkłady do cery dojrzałej suchej będą dobrze kryły, a także wykazywały działanie nawilżające i rozświetlające cerę. W porównaniu z innymi podkładami do cery suchej dojrzałej są one stosunkowo tanie.
  • Podkłady liftingujące wykazują działanie odmładzające i wygładzające, a także kryjące.
  • Podkłady do cery suchej dojrzałej w formie fluidów, bardzo dobrze wyrównują koloryt skóry, wykazują działanie naprawcze, szczególnie w przypadku zaczerwienienia, czy cery naczyniowej.
  • Podkład do cery suchej dojrzałej z filtrem SPF 30 to podkład, który chroni przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, jest bardzo trwały, szczególnie polecany dla skóry skłonnej do podrażnień.

Jaki podkład dla cery suchej dojrzałej dla 50-tki?

Podkład dla cery suchej dojrzałej powinno się wybierać, mając na uwadze indywidualny stan i potrzeby cery. Warto poznać swoją skórę, aby dobrać odpowiedni podkład, a także codzienną pielęgnację.