50-tko, na te spodnie uważaj. Skracają sylwetkę i dodają kilogramów

Spodnie, których lepiej unikać, fot. Shutterstock
Spodnie, których lepiej unikać, fot. Shutterstock

Spodnie to jeden z najcięższych elementów garderoby zarówno do dobrania, jak i wystylizowania. Chociaż to drugie zależy wyłącznie od ciebie i twojego gustu, w sprawie pierwszego możemy mieć kilka porad, dzięki którym wybierzesz model podkreślający atuty, a ukrywający wszelkie niedoskonałości.

Wyglądają niechlujnie i skracają sylwetkę. Na takie spodnie uważaj

W ostatnim czasie szczególnie modne stały się jeansy o prostej i długiej nogawce. Chociaż w teorii ten krój jest bezbłędny, często okazuje się, że na nas nie wygląda tak atrakcyjnie, niż na gwiazdach czy zdjęciach. Dlaczego? Jednym z powodów może być zbyt długa nogawka. Fałdy materiałów zbierające się przy butach nie tylko optycznie skracają sylwetkę, ale nadają także niechlujnego wyglądu całej stylizacji. Odpowiednio dobrany model powinien kończyć się tuż przy butach (lub ziemi, jeśli celujemy w jeszcze dłuższy krój). Jeśli lubisz stylizować spodnie z górą wpuszczoną w środek spodni, warto także szukać spodni o średnim lub wysokim stanie. Ten w połączeniu z idealną długością wyszczupli i wydłuży sylwetkę.

Taka długość nogawki wydłuży i wysmukli nogi, fot. Shutterstock

Skończ z rurkami!

Wszystkie uwielbiałyśmy rurki i chociaż nie mówimy im kategorycznego „NIE”, warto otworzyć się na inne modele spodni. Chociaż wygodne, skinny jeans nie wyglądają dobrze z każdą stylizacją, a tam gdzie dopasowane spodnie wyglądają po prostu dobrze, inne, mniej oczywiste kroje mogłyby wyglądać fenomenalnie. Rurki mają tendencję do podkreślania wszelkich niedoskonałości i o ile w połączeniu z oversize’ową górą prezentują się atrakcyjnie, tak w innych stylizacjach lepiej zamienić je na inny, ciekawszy model.

50-tko, unikaj spodni z takimi nogawkami!

Kolejny często popełniany błąd przy wyborze jeansów także dotyczy długości spodni. Jeśli pragniesz modelu w „klasycznej” długości, celuj w modele, które odsłaniają kostkę. Wyeksponowanie najszczuplejszego fragmentu nogi optycznie ją wydłuży i wyszczupli. Chociaż na nadchodzące chłodne sezony może się to wydawać niepraktycznym rozwiązaniem, nie zapominajmy, że z takimi spodniami możesz wystylizować botki na obcasie, które jeszcze mocniej spotęgują efekt! Spodnie, które kończą się tuż za kostką, ale nie dosięgają buta czy ziemi skrócą sylwetkę.

Czytaj na LaFim.pl: Te półbuty CCC za 59,99 zł to perełka na jesień dla 50-latek. Lekkie, wygodne, uniwersalne