Piękny zapach na zimę? Te perfumy dodają pewności siebie!

@busbeestyle

Bardzo ważnym dodatkiem dla każdej kobiety są perfumy. Większość pań wybiera perfumy niezwykle starannie. Na zakupach biorą pod uwagę swój temperament i okazję. Niewiele kobiet jest jednak świadomych tego, że wraz z wiekiem zmienia się postrzeganie zapachów. Zapach, który podobał się kobiecie, gdy miała 40 lat, po 50-tce może przestać się jej podobać. Do tego na każdej osobie te same perfumy mogą pachnieć zupełnie inaczej. Wybór nowego zapachu może więc okazać się bardzo trudnym zadaniem. Te perfumy dla pań po 50-tce to nasze ulubione propozycje.

@busbeestyle

Jakie perfumy wybrać?

Damskie perfumy są zwieńczeniem nie tylko codziennych, ale także wieczorowych kreacji. Wśród zapachów przeznaczonych dla pań największą popularnością zapachy kwiatowe. Wiele pań chętnie stawia też na zapachy, w których mocno wyczuwalna jest nuta dojrzewających owoców bądź na zapachy orzeźwiające. Mnogość zapachów sprawia, że każda kobieta może wybrać zapach, który będzie odpowiadał idealnie jej osobowości i preferencjom. Warto jednak pamiętać, że żadna z firm oferujących damskie perfumy nie ma w swojej ofercie perfum dedykowanych konkretnej grupie wiekowej.

Panie po 50-tce zdecydowanie najczęściej sięgają po perfumy, które odznaczają się ciężkimi nutami zapachowymi. Ciężkie nuty zapachowe są jednak bardziej odpowiednie na wieczór. Zapachy lekkie lepiej sprawdzają się na co dzień. Doskonale sprawdzają się aromaty kwiatowo-owocowe, orzeźwiające i słodkie. Idealne zapachy na co dzień dla 50-latek to te z nutą lawendy, bergamotki, cydru, mięty i owoców cytrusowych. Na bardziej intensywne zapachy panie mogą sobie pozwolić wieczorem. W perfumach na wieczór doskonale sprawdzają się aromaty piżma, cynamonu, egzotycznych owoców, kwiatów neroli, wanilii i bursztynu.

Sprawdź: spodnie dla 50-tek, które podkreślą pośladki

Trwałe perfumy dla pań po 50-tce

Trwałość perfum zależy od tego, jakie jest stężenie olejków składających się na dany zapach. W sprzedaży dostępne są perfumy, wody perfumowane i wody toaletowe. Najbardziej trwałe są oczywiście perfumy, w których znajdują się olejki o stężeniu od 15 do nawet 30 procent. W wodzie perfumowanej stężenie olejków wynosi maksymalnie 15 procent. Najkrócej utrzymuje się zapach wody toaletowej, maksymalne stężenie olejków w niej to zaledwie 8 procent. Przyjęło się, że wody toaletowe stosuje się na co dzień, a na specjalne okazje perfumy bądź ich tańsze odpowiedniki czyli wody perfumowane.

Do najczęściej wybieranych perfum dla pań po 50-tce zalicza się między innymi te kwiatowe. Są one bardzo delikatne i pobudzające. W perfumach kwiatowych wyraźnie wyczuwana może być różna nuta. Perfumy te często zawierają też nutę jaśminu i konwalii. Dużą popularnością cieszą się też perfumy o orientalnych zapachach. Dominują w nich korzenne zapachy, często z nutą jaśminu bądź wanilii. Na ogół są to ciężkie perfumy. Przedstawicielki płci pięknej – niezależnie od wieku – sięgają też po perfumy z nutą owoców cytrusowych. Są one tworzone na bazie olejków pozyskanych z grejpfrutów, pomarańczy, limonki czy mandarynek. Do najbardziej tajemniczych, wyrafinowanych i eleganckich perfum zaliczane są te szyprowe.

Na perfumy szyprowe bardzo chętnie stawiają panie po 50- tce. Zapachy te są bardzo trwałe i doskonale pasują do jesienno-zimowych stylizacji. Nuta głowy w perfumach szyprowych składa się z zapachu bergamotki i pomarańczy. W nucie serca dominuje zapach owoców i kwiatów. Nuta baza składa się z paczuli, mchu dębowego oraz ladanum. Szyprowe perfumy są ciepłe i jedne z najbardziej wyrazistych, jakie obecnie dostępne są na rynku.

Jakie perfumy dla 50-tek?

Nie ma specjalnych zapachów dla 50-tek. Na co dzień dla pań w tym wieku odpowiednie są lekkie, delikatne zapachy kwiatowe. We flakoniku z perfumami może być zamknięty aromat róży, szałwii i piżma. Idealne są też perfumy z drzewnymi i kwiatowymi nutami. Kobiety po 50-tce mają wypracowany własny styl. Często więc potrzebują wyraźnych zapachów. Paniom tym można polecić perfumy z nutą słodko-ziemistego olejku paczuli, bergamotki, mchu dębowego. Nuty te kryją w sobie perfumy szyprowe. Nie mogą one obejść się także bez ladanum.