Odmładzające fryzury dla 50-tek! Lekkie, nowoczesne cięcia na wiosnę 2022

Fryzury dla 50-tek
fot. Instagram @petradieners

Żadnej kobiecie nie trzeba tłumaczyć, że dobrze dobrana i wykonana fryzura, potrafi zdziałać cuda. Umiejętnie ścięte włosy odmładzają, modelują owal twarzy, dodają pewności siebie i stanowią dopełnienie każdej stylizacji. Każda kobieta powinna czuć się piękna, oraz czuć, że doskonale wygląda, niezależnie od swojego wieku. Niestety, duża część z nich obawia się eksperymentów i niechętnie wychodzi ze swojej strefy komfortu, pozostając przy dotychczasowych przyzwyczajeniach.

Fryzury dla 50-tek – jakie najlepiej wybierać?

Należy pamiętać o tym, że fryzura to kwestia w pełni indywidualna. Żeby w satysfakcjonujący sposób spełniała swoją rolę, musi być idealnie dopasowana do kobiety, która będzie ją później nosić. Na to składa się wiele czynników, takich jak kształt twarzy, rodzaj włosów, a także ich gęstości i długość. Znaczenie będzie miało również to, czy ma być przygotowana pod noszone na stałe okulary korekcyjne. Kolor włosów dopasowywany jest do karnacji, temperatury barw cery, koloru oczu, a dopiero na końcu znajdują się własne preferencje i gusta. Jak widać, nie jest więc to wcale takie proste i oczywiste! Najważniejsze jest to, żeby nie bać się zmian, zaufać profesjonaliście i w całości powołać się na jego wiedzę i doświadczenie.

Wśród dojrzałych kobiet, często panuje niewłaściwe przeświadczenie, że takie eksperymenty i nowoczesne uczesania, zarezerwowane są tylko dla młodszych dziewczyn, co jest zupełną nieprawdą! Modne fryzury dla 50–tek, są znacznie częściej spotykane w reklamach, na zdjęciach w internecie, czy nawet na wizytówkach salonów. Kobieta chce się czuć atrakcyjna w każdym wieku, a skoro włosy stanowią jej integralną część, dlaczego więc o nie odpowiednio nie zadbać? Jeśli nadal pojawiają się jakieś wątpliwości, warto sięgnąć pamięcią i przypomnieć sobie to niesamowite uczucie, kiedy wychodzi się z salonu fryzjerskiego po wspaniałej metamorfozie, z nową, świeżą fryzurą, cudownym samopoczuciem i z blaskiem bijącym niczym od gwiazdy filmowej!

Czytaj też: fryzury, które najbardziej postarzają.

Jak wybrać dla siebie fryzjera?

Oczywiście, wybór specjalisty również nie może być przypadkowy. Przed umówieniem się na wizytę, warto zrobić solidny research, czy to w internecie, czy wśród koleżanek, żeby mieć gwarancję, że dany fryzjer dobrze zna się na swojej pracy i potrafi spełnić oczekiwania, żeby potem się nie rozczarować. Jeśli salon jest już wybrany, czas na fryzurę!

Jakie fryzury dla 50-tek? Pierwszym pytaniem jakie należy sobie zadać, jest to o czas jaki chce się, lub ma się możliwość, poświęcać każdego dnia na układanie, modelowanie i pielęgnację swoich włosów. Są fryzury, które trzeba stylizować nawet godzinami, a nie każda kobieta ma na to czas i ochotę. Znacznie praktyczniejsze są stylizacje, przy których wystarczy jedynie mycie i suszenie włosów. O tym należy koniecznie porozmawiać z fryzjerem, zanim zabierze się za ścinanie i malowanie.

Fryzury dla 50-tek – modne, stylowe i praktyczne!

Od kilku lat większość kobiet, zarówno tych dojrzałych, jak i tych trochę młodszych, ceni sobie przede wszystkim naturalność, wygodę i praktyczność. Jeśli chodzi o trendy, to w modzie, już przez długi czas, królują głównie krótkie fryzury dla 50–tek. Najbardziej znany wszystkim, jest klasyczny i chyba kultowy już bob. Jest to bardzo uniwersalne ścięcie, które można modyfikować i układać w różnoraki sposób, dopasowując do niemal każdego typu budowy twarzy. Z jego pomocą, można wydłużyć szyję, dodać nowoczesnego charakteru i wyszczuplić rysy.

Występuje on w różnych formach, nie tylko tej klasycznej. Można nosić go na włosach krótkich, albo tych o średniej długości (czyli long bob). Jedną z najpopularniejszych ostatnio odmian, jest tzw. pixie bob. Stanowi on połączenie ukochanej tradycji z szaloną, postrzępioną fryzurką, na typową „chłopczycę”. Dodaje ona tego charakterystycznego pazura, z pozoru eleganckiemu i stonowanemu uczesaniu.

Zobacz też: modne fryzury po 60-tce.

A czy istnieje lepszy sposób na optyczne odmłodzenie twarzy, niż urocza, dziewczęca grzywka? Ten trik zna chyba każda kobieta, a jest on niesamowicie prosty i skuteczny – może odjąć nawet 10 lat! Pasuje do niemal wszystkich cięć, zarówno do włosów krótkich jak i długich. Grzywka może być prosta, cieniowana, zaczesywana na bok, gęsta, albo mocno przerzedzona. We wspaniały sposób łagodzi rysy twarzy, zakrywa drobne zmarszczki i niedoskonałości na czole, tworząc ze zwykłego uczesania coś nietuzinkowego. Fryzury dla 50-tek wcale nie muszą być nudne!

Na jaki kolor najlepiej farbować włosy po 50-tce?

Według ogólnie przyjętych zasad mówi się, że jasne włosy odmładzają, a ciemne postarzają. Coś w tym jest, ale nie do końca. Faktycznie, farbowanie na blond jest bardzo modne i może odjąć kilka lat dojrzałej kobiecie, ale tylko wtedy, kiedy jej naturalnie włosy są już dość jasne, albo nawet siwe. W innym przypadku, nie ma sensu katować ich w ten sposób, ponieważ się zniszczą i będą wyglądały nieestetycznie, a ich pielęgnacja stanie się niesamowicie skomplikowana. Znacznie lepiej będzie pójść wtedy na kompromis i postawić na, bardzo modne w ostatnich latach, ombre, przechodzące stopniowo z ciemnych kolorów, na te trochę jaśniejsze.

W jaki sposób najlepiej dobrać rodzaj fryzury dla 50–tek?

Fryzura musi być dopasowana do indywidualnych cech wizualnych kobiety – do budowy jej twarzy, szyi, koloru oczu i karnacji, a dopiero w następnej kolejności do osobistych preferencji.

Jak wybrać odpowiedni salon fryzjerski?

Należy zrobić dokładny research, poszukując informacji, opinii, a najlepiej nawet zdjęć w internecie, oraz wypytując na ten temat inne kobiety z bliskiego otoczenia.

Jakie fryzury najlepiej wybierać dla 50–tek?

Takie, które będą najbardziej uniwersalne, proste w późniejszym układaniu i odmłodzą optycznie twarz.

Jakie fryzury i kolory włosów są teraz najmodniejsze dla 50–tek?

Najbardziej modny jest, kultowy już, bob i wszystkie jego odmiany, oraz fryzury z grzywką. Jeśli chodzi o kolory, to króluje blond i ombre.

Czy każda kobieta po 50–tce może farbować włosy na blond?

Teoretycznie tak, ale jeśli jej naturalne włosy są ciemne, to lepiej zdecydować się na ombre, żeby uniknąć regularnego niszczenia ich rozjaśniaczem.

  • Najlepsza fryzura dla 50–tek to taka, która jest dopasowana indywidualnie do twarzy danej kobiety.
  • Przed pójściem do salonu fryzjerskiego, należy zrobić solidny research, w celu upewnienia się co do kompetencji pracujących tam fryzjerów.
  • Fryzura powinna być naturalna, lekka i praktyczna, żeby nie sprawiało problemów jej późniejsze układanie.
  • Najmodniejszymi fryzurami dla 50–tek, są włosy krótkie, w formie boba i jego odmian, farbowane na blond lub ombre.