Nosiłaś jako 20-latka, a teraz znów powróciło do łask. Teraz to zimowy luksus na każdą kieszeń

Kożuchy - dawniej symbol luksusu - powracają!
Kożuchy - dawniej symbol luksusu - powracają! fot. @petradieners

Pewnie jako 20-latka nosiłaś je i chętnie stylizowałaś, a potem odeszły w zapomnienie. Dziś powracają i dawny symbol luksusu i dobrobytu jest dostępny dla każdego. A jego prestiż się nie zmienił.

Ten trend powraca do łask. Wiesz, o czym mowa?

Kożuchy nosiło dawniej wiele kobiet, choć trzeba przyznać, że w zmodyfikowanej wersji. Obecnie kożuchy powróciły i w tym sezonie wyparły praktycznie pozostałe trendy zimowe. Ciepłe, eleganckie i gustowne. Te płaszczyki mają w sobie to „coś”, co sprawiło, że na nowo się w nich zakochałyśmy.

Kożuchy głównie królowały w czasach PRL-u. Wtedy były one symbolem pewnego prestiżu i elegancji, aby później w okolicy 2000 roku kożuchy stały się małym symbolem kiczu. Celebrytki nosiły go, zestawiając z biodrówkami czy bardzo krótkimi topami. Ale wtedy moda rządziła się swoimi prawami. Obecnie kożuchy przeżywają swoją drugą młodość i nieco bardziej nawiązują do tych elegantszych czasów. Dlaczego taki model warto mieć?

Kożuchy dla 50-latek. Ciepłe, praktyczne i eleganckie

Dobry jakościowo kożuch będzie cieplejszy niż najlepsza kołderka. Otuli w chłodne, mroźne dni, a do tego będzie wyglądał niezwykle kobieco. Obecnie pod hasłem „kożuch” w modzie kryje się wiele typów okryć wierzchnich. Między innym mowa o klasycznym kożuchu, czyli barankowej podszewce wykończonej na wierzchu materiałem z ekologicznej skóry lub po prostu skórą.

O kożuchach mówi się również, mając na myśli wszelkie kurtki typu sherpa, czyli o takim owczym, miękkim wykończeniu, zbliżonym do wełny. Kurtki typu sherpa najczęściej występują pod postacią polarów, które doskonale sprawdzą się na co dzień, jak i krótkich płaszczyków, które mogą wyglądać bardzo elegancko. Modeli jest mnóstwo, dlatego warto zaczerpnąć inspiracji na temat tego, czego poszukujesz.

Paniom po 50-tce polecamy szczególnie kożuchy o dłuższym kroju płaszcza. Taki fason wygląda bardzo elegancko, uzupełni codzienne oraz wyjątkowe stylizacje. Wśród takich modeli możesz wybrać płaszcz o wykończeniu skórzanym lub w całości pokryte sherpą. Ten drugi model na pewno świetnie sprawdzi się teraz czy podczas chłodniejszych dni. Za to pierwszy będzie spełni swoją funkcję nawet podczas deszczu.