Na takie kolory lepiej nie farbować włosów! Są kiczowate i niekorzystne dla 50-tek

fot. @carmen_gimeno

Wiosna to sprzyja wielu zmianom w wyglądzie. Odświeżenie garderoby i zmiany w wyglądzie to wręcz nieodłączne elementy tej pory roku. Również panie po 50-ce chętnie eksperymentują i witają wiosnę w nowej fryzurze, czy kolorze włosów. Nie zawsze jednak kończy się to z pozytywnym skutkiem. Niektóre kolory są bardzo niewskazane dla 50-latek. Nie dość, że dodają lat, to w 2023 roku uważane są za modową wpadkę. Panie po 50-ce pragnące uniknąć kiczowatego efektu, powinny unikać szerokim łukiem te niemodne kolory włosów.

Niemodne kolory włosów u 50-latek

Dla nikogo nie powinna być zaskoczeniem wiadomość, że elementami garderoby, fryzurami lub kolorami włosów całkowicie można odmienić swój wizerunek. Jasne kolory ubrań potrafią szybko odjąć lat, ciemne wręcz przeciwnie. Zmieniając fryzurę także można diametralnie poprawić wygląd. Czasem, aby dodać sobie pazura, wystarczy tylko dodać grzywkę. Również kolory włosów mogą dodać blasku buzi lub wręcz przeciwnie – postarzyć. Niektóre z odcieni są niewskazane dla 50-tek.

Sprawdź: Kurtka z Kik za 90 zł, idealna dla 50-tek

Wśród kolorów, których 50-tki powinny unikać z pewnością znajduje się czarny. Kruczoczarne włosy podkreślają dojrzałą urodę w niekorzystny sposób. Nie od dziś wiadomo, że czerń dodaje lat, nawet jeśli chodzi o ubrania. Trudno się więc dziwić, że czarne włosy wywołują ten efekt w jeszcze bardziej nasilonym stopniu. Szczególnie niekorzystnie działają przy jasnej karnacji – jeszcze bardziej podkreślają bladość, przez co 50-latki wyglądają bardzo ponuro. Zdecydowanie lepiej jest postawić na brązowe włosy. Dobrym pomysłem jest także zrobienie na głowie refleksów – rozjaśniają one twarz i pozbywają się postarzającego efektu.

Poznaj: Sukienki dla kobiet po 50-ce w stylu ikony mody

Niemodne kolory włosów dla 50-latek to także intensywna czerwień. Czasy, kiedy taki kolor włosów nie wywoływał zażenowanego uśmiechu już dawno odeszły w zapomnienie. Szczególnie, że ten odcień działa bardzo niekorzystnie dla kobiet po 50-ce. Podkreśla wszystkie zmarszczki i niedoskonałości na twarzy, a także sprawia, że włosy wydają się matowe i pozbawione blasku. Czerwone włosy u 50-tek wyglądają kiczowato, lepiej jest więc ich unikać. Zdecydowanie lepiej prezentują się wszystkie odcienie blondu. Na pewno nie są to niemodne kolory włosów na ten sezon, wręcz przeciwnie. Nie dość, że są idealne na 2023 rok, to odejmują lat.

Zobacz także: 50-latki stawiają na blond!