Modne krótkie fryzury dla 50-latki na nowy sezon. Te odmładzające cięcia ułożysz z łatwością!

modne krótkie fryzury dla 50-latki
modne krótkie fryzury dla 50-latki fot. @blog4over40

Panie po 50-tce często decydują się na krótkie fryzury, które dodają klasy, ale które są przede wszystkim wygodne i łatwe w ułożeniu. Te propozycje to modne krótkie fryzury dla 50-latki, które będą idealne na jesienno-zimową metamorfozę.

Czytaj też: 669 złotych? Nie, teraz tylko 279,90 kosztuje ten płaszcz WITTCHEN. Marzą o nim 50-tki

Modne krótkie fryzury dla 50-latki

Idąc do fryzjera, mamy już w głowie zarys fryzury, którą chciałybyśmy mieć. Wcześniej jednak szukamy inspiracji, czytamy o trendach itp. Gdzie najwięcej inspiracji znajdziesz? Instagram czy Pinterest to kopalnia inspiracji. Wybrałam kilka ponadczasowych fryzur, które mam nadzieję, że cię zachwycą.

Jednym z moich faworytów dla pań po 50-tce jest fryzura w stylu Emmy Thompson. Rozpoznawalność aktorki zawdzięczać można dzięki jej niezwykle bogatej i charakterystycznej mimice. Aktorka od długiego czasu stawia na krótkie, nieco zmierzwione włosy. Jej fryzury są zawsze pełne objętości, dzięki czemu wydaje się, że jest ich bardzo dużo. Thompson stawia na kobiecy, ale wygodny look.

Za to kolejną ikoną i propozycją na fryzurę jest kultowe cięcie Jamie Lee Curtis. Krótkie, odważne cięcie dodaje aktorce charakteru i sprawia, że bije od niej pewność siebie. Ogromnym plusem takiej fryzury jest łatwość w ułożeniu. Wystarczą kilka zamachnięcia dłonią zamoczonej wcześniej w pomadzie do włosów.

Jeżeli często szukasz inspiracji na Instagramie, to możesz tam ich znaleźć mnóstwo. Ciekawe propozycje fashionistek po 50-tce wpisują się w codzienny, prosty styl. Krótki bob z grzywką to fryzura, która robi efekt „wow”, a jednocześnie jest łatwa w stylizacji. Tutaj też wystarczy pomada i odpowiednie pociągnięcia dłonią, aby stworzyć piękną fryzurę na co dzień czy od święta.

Zanim pójdziesz do fryzjera – zadbaj, aby mieć ze sobą kilka inspiracji. Stylista z pewnością dobierze fryzurę, która będzie najlepiej do ciebie pasować i podkreśli twoją urodę.