Manicure dla 50-tek to nie tylko stonowane kolory! Te odcienie odmłodzą dłonie i dodadzą szyku

Czerwone paznokcie
fot. Instagram @swaknails

Panie po 50-tce nie muszą ograniczać się do stonowanego, nudnego manicure. Możliwości stylizacji paznokci dla kobiet dojrzałych jest naprawdę sporo. W zależności od koloru czy zdobienia paznokcie mogą odmładzać, wyszczuplać dłonie lub dodawać szyku. Na jaki manicure warto postawić po 50-tce?

Kobiety dojrzałe śmiało mogą wykonywać każdy manicure, jaki im się podoba. W przypadku kobiet po 50-tce najważniejsze jest zadbanie o wygląd dłoni. Wypielęgnowane dłonie, brak suchych skórek czy ładnie opiłowane paznokcie zawsze wyglądają elegancko. Jednak warto wiedzieć, że niektóre kolory uwydatniają niedoskonałości dłoni, a niektóre wręcz przeciwnie, doskonale je tuszują, nadając dłoni młodego i promiennego wyglądu.

Klasyczna czerwień

Czerwień to klasyka, która sprawdza się w przypadku kobiet w każdym wieku. Z powodzeniem więc mogą zdecydować się na nią również kobiety dojrzałe. Zarówno ciemne tonacje, jak i odcienie wpadające w pomarańcz optycznie odmładzają dłonie, nadając im świeżego wyglądu i blasku. Czerwony manicure jest bardzo uniwersalny – pasuje niemal do wszystkiego i nigdy nie wychodzi z mody. Kobiety dojrzałe mogą postawić na jednokolorowy manicure lub zdecydować się na delikatne zdobienia.

Czytaj też: Kurtki przejściowe dla 50-tek. Te modele są praktyczne i stylowe

Manicure w pastelowych odcieniach

Jasne kolory optycznie odmładzają dłonie i dodają im dziewczęcego charakteru. Warto więc po 50-tce stawiać na manicure w pastelowych odcieniach. Może się wydawać, że pastele zarezerwowane są tylko na wiosnę i lato, jednak z powodzeniem możemy nosić je również w sezonie jesienno-zimowym, ożywiając nieco każdą stylizację. W przypadku kobiet dojrzałych na szczególną uwagę zasługują jasne odcienie różu, brzoskwini czy zieleni takie jak np. pistacja. Jednak warto unikać błękitu i fioletu, ponieważ kolory te mogą postarzać i uwydatniać niedoskonałości.

French w wielu odsłonach

Klasyczny french jest wręcz stworzony dla kobiet po 50-tce. Przez słowo „klasyczny” oczywiście rozumiemy jasnoróżowe lub mleczne paznokcie z białą linią na końcach. Jednak to nie jest jedyna opcja. Kobiety dojrzałe śmiało mogą wykonywać również inne, niecodzienne wariancje frencha. Doskonale sprawdzi się tutaj wykorzystanie pastelowych odcieni, o których wspomnieliśmy wyżej. Jasna, mleczna płytka paznokcia w połączeniu z pistacjową linią na brzegach będzie wyglądać doskonale. Równie dobrze dolną linię można wykonać w kolorze czerwonym, granatowym lub mocno różowym.

Czytaj też: Jesienne sukienki dla 50-tek. Te 3 modele polecamy dojrzałym kobietom. Mają klasę