W tych kurtkach żadna ulewa niestraszna! Solidne propozycje 4F i C&A dla pań 50+

Czerwona kurtka przeciwdeszczowa
Shutterstock

Co może nieco dziwić, wiosna i lato to okres gdy w Polsce występuje najwięcej opadów atmosferycznych. Dlatego w te pory roku warto zaopatrzyć się w solidne kurtki przeciwdeszczowe. 50-latki czeka tak samo bogaty wybór, jak osoby w każdym, innym wieku. Modele chroniące przed przenikaniem wody są zazwyczaj w stonowanych kolorach i pasują wszystkim. Oto hity z oferty 4F oraz C&A, gdzie dostępnych jest kilka, różnych wariantów.

Kurtki przeciwdeszczowe dla 50-latek z 4F. Gotowe na każdą ulewę

4F słynie z tego, że ich produkty są najwyższej jakości i wybór jednego wiąże się z zakupem na lata. Z tego powodu ich propozycje cieszą się dużą popularnością. Marka posiada w swojej ofercie także kurtki przeciwdeszczowe, świetnie pasujące paniom po pięćdziesiątce. Kilka modeli wpadło jako nowości, poza tym, że chronią przed deszczem, to znakomicie nadają się do treningów właśnie w takich warunkach. Uwagę przyciągają ich ciekawe kolory, jedna jest w odcieniu pastelowego fioletu, natomiast druga przeciwnie, ciemnofioletowa. 

Przykładowe kurtki przeciwdeszczowe dla 50-latek, fot. 4F

Znana marka oferuje także kurtki przeciwdeszczowe w neutralnych kolorach, np. szarym, beżowym lub czarnym. Warianty 4F wyróżniają się zastosowanymi technologiami. Pojawia się specjalna, oddychająca membrana, nieprzepuszczająca wilgoci. W niektórych przypadkach są też panele wentylacyjne pod pachami. 

Zobacz także: Wylansowała je Jane Birkin i wciąż są modne. Francuski szyk dla pań po 50-tce

C&A też stawia na ochronę przed deszczem. Te propozycje mogą się spodować 50-latkom

Moją uwagę przyciągnęły też kurtki z C&A. Wśród nich dostępny jest model przeciwdeszczowy. W odróżnieniu od 4F sieciówka oferuje wersję o wydłużonym kroju, co zapewnia lepszą ochronę przed deszczem. Wybrana przeze mnie kurtka ma dwa warianty kolorystyczne — granatowy i czerwony. Poza tym dodano tutaj oczywiście obszerny kaptur, stójkę, a także ściągacz w talii.

Kurtki przeciwdeszczowe o dłuższym fasonie, fot. C&A

Nakrycie ponadto stanowi skuteczną barierę również przed wiatrem. Wyposażono je też w częściową podszewkę z jerseyu, zapewniającą lepszy komfort cieplny. C&A sprzedaje także żółtą kurtkę przeciwdeszczową z dużymi kieszeniami o bardzo swobodnym, wydłużonym fasonie.

Zobacz także: Gustowna koszula z Pepco za 40 zł. Doda klasy i szyku paniom po 50-tce