Kiedyś gorący trend, dziś obciach – te kurtki są już passe! Wiosną lepiej ich unikać

fot. @hegeblacker

Każdy nowy sezon charakteryzuje się świeżymi trendami, które pojawiają się w świecie mody. Niektóre z nich mogą być na topie przez bardzo długi czas, inne z kolei mają swój szczyt popularności przez kilka miesięcy, aby ponownie zostać zapomniane. Najbardziej zaskakującą sytuacją jest jednak, gdy coś, co przez bardzo długi czas było modne, nagle przestaje takie być. Tej wiosny dla wielu kobiet po 50-ce zaskoczeniem będzie, że pikowane kurtki odchodzą do lamusa. Tego sezonu lepiej jest ich unikać.

Niemodne kurtki na wiosnę

Wszystko wskazuje na to, że tej wiosny pikowania muszą zostać pożegnane. Nie oznacza to jednak, że już nigdy nie powrócą do świata mody. Takie zdobienie można określić już mianem ponadczasowego z pewnością więc pojawi się ono ponownie w sklepach. W 2023 roku traktowane jest jednak jako modowa wpadka. To z pewnością niewesoła nowina dla pań po 50-ce, które pokochały pikowane kurtki i chętnie nosiły je do wszystkiego. Był to dość uniwersalny element garderoby, jednak już teraz można znaleźć ich odpowiedniki. Pikowane kurtki, choć uniwersalne, nie pasowały na każdą okazję. 50-latki, które nie są w stanie rozstać się z takim zdobieniem, powinny postawić bardziej na pikowane płaszcze. Taki model ma więcej elegancji, dzięki czemu sprawdzi się na większą ilość okazji. Warto jednak pamiętać, że decydując się na pikowane płaszcze lepiej postawić na delikatne zdobienie. Przesadzone pikowania to w tym roku modowa wpadka, dlatego lepiej z nich zrezygnować.

Sprawdź: Wiosenne płaszcze za mniej niż 100 złotych

Wiosenna odzież wierzchnia zgodna z trendami

Wiele z pań po 50-ce zastanawia się teraz zapewne, jakie kurtki w takim razie sprawdzą się wiosną. Na szczęście fasony, zgodne z najgorętszymi trendami mody, z pewnością przypadną do gustu 5o-latkom. Wyglądają pięknie i potrafią odjąć nawet kilka lat. Wśród nich z pewnością królują skórzane ramoneski. O tych kurtkach kobiety nigdy całkowicie nie zapomniały, jednak ich popularność na przestrzeni lat nieco osłabła. Teraz jednak uległo to zmianie i skórzane ramoneski ponownie uważane są za gorący trend.

Zobacz: Wiosenne buty, które 50-latki doceniły za wygodę

Wśród wiosennej odzieży wierzchniej dla 50-latek, furorę robią również płaszcze. Lekkie trencze to od zawsze hit na tę cieplejszą porę roku. Nie ma nic zaskakującego w tym, że 50-latki noszą je do wszystkiego. Taka odzież wierzchnia sprawdza się przy eleganckich kreacjach, jak i tych bardziej codziennych. Nadaje młodzieńczego blasku i korzystnie wpływa na sylwetkę. Tej wiosny warto postawić na beżowe modele. To zdecydowanie odcień sezonu, który 50-latki wręcz pokochały. Takie kurtki z pewnością zrobią furorę wiosną.

Poznaj: 3 kurtki, które wydają się modne, a są niepraktyczne