Fryzury dla pań po 50-tce z cienkimi włosami. Te cięcia dodadzą objętości kosmykom i odejmą ci lat

fryzura dla cienkich włosów

Niedawno skończyłaś 50 lat i zastanawiasz się jak pozbyć się problemu cienkich włosów? Bardzo często nieświadomie decydujemy się na fryzury, które sprawiają, że nasze kosmyki wydają się przyklapnięte i pozbawione objętości. Jednak nie musisz rezygnować z modnych uczesań! Właściwe dobrane cięcie nie tylko doda objętości twoim włosom, ale także sprawi, że będą wyglądać na zdrowsze i pełniejsze, a my same błyskawicznie odmłodzimy nasz wygląd. Te fryzury po 50-tce dla cienkich włosów z pewnością sprostają twoim oczekiwaniom!

Najmodniejsze fryzury dla dojrzałych kobiet z cienkimi włosami. Na co warto zwrócić uwagę?

Jednym z najpopularniejszych cięć dla cienkich włosów okazują się fryzury w stylu pixie. To krótkie i zmysłowe uczesanie nie tylko doda objętości twoim kosmykom, ale też sprawi, że będziesz wyglądać młodziej i bardziej trendy. Pamiętaj jednak, że decydując się na zmianę fryzury, warto postawić na tę, która będzie najlepiej pasowała zarówno do twojej twarzy, jak i całego stylu. Istnieje wiele wariantów wspomnianego cięcia, od bardzo krótki, po nieco dłuższe — dlatego niezależnie od tego czy postawisz na odważniejszą metamorfozę, czy coś bardziej spokojnego, z pewnością znajdziesz coś dla siebie! 

Sprawdź też: Te kremy kosztują mniej niż 30 zł, a świetnie działają na zmarszczki. Hity dla pań 50+

Inna świetną opcją, którą zachwalają posiadaczki cienkich włosów, jest modna fryzura bob. To proste, ale stylowe cięcie nie tylko doda twoim kosmykom objętości, ale również okazuje się wyjątkowo łatwe do wystylizowania. Niezależnie od tego czy preferujesz włosy krótkie, czy długie — możesz postawić na fryzurę bob o różnej długości i dopasować ją tym samym do swojego stylu i osobowości. Dlatego jeżeli nie chcesz rezygnować z długich włosów, to fryzura long bob będzie dla ciebie idealna. Również wiele gwiazd z Hollywood można było zauważyć już w tym uczesaniu. Nic dziwnego — to stylowe cięcie nie tylko doskonale dodaje objętości włosom i nie obciąża ich, ale również odmładza twarz. Too kolejny przykład na to, że fryzury po 50-tce dla cienkich włosów nie muszą być nudne i oklepane!

Modne i stylowe uczesania? Oto fryzury po 50-tce dla cienkich włosów

Ostatnią, ale równie trafioną, propozycją dla kobiet po 50 z cienkimi kosmykami są cięcia warstwowe. Podstawą do ich uzyskania jest pocieniowanie włosów. W ten sposób uzyskuje się efekt warstw, który dodaje objętości i ruchu fryzurze. Pocięcie włosów na różne długości umożliwia stworzenie wrażenia, że są one grubsze i pełniejsze.

Fryzury cieniowane pozwalają również na dodanie tekstury i głębi do włosów. Szczególnie pomocne jest to właśnie dla kobiet z cienkimi włosami, których kosmyki często wydają się płaskie i pozbawione życia. To idealne rozwiązanie dla tych z nas, które chcą wyglądać modnie i stylowo, jednocześnie zachowując elegancki i dojrzały wygląd.